پایگاه خبری هامپوئیل
0

بررسی مفهوم مانده اعتبار فعلی 1

بررسی مفهوم مانده اعتبار فعلی 1
بازدید 176

اجرای طرح کالابرگ برای سه دهک اول از روز گذشته آغاز شد. وزیر کار درباره افزایش یارانه برای تمام دهک‌ها خبر جدیدی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، اجرای طرح جدید کالابرگ برای سه دهک اول از دیروز آغاز شده است و قرار است به زودی سایر دهک‌ها نیز این افزایش یارانه را دریافت کنند. تمام خانواده‌های مشمول این طرح می‌توانند با شماره‌گیری یک کد دستوری، از میزان اعتبار خود اطلاع پیدا کنند.

وزیر کار درباره افزایش یارانه برای تمام دهک‌ها خبر جدیدی اعلام کرده و اجرای طرح کالابرگ الکترونیک از روز گذشته آغاز شده است.

مشمولان یارانه می‌توانند با شماره‌گیری یک کد دستوری یا نصب اپلیکیشن مخصوص، اطلاعات مربوط به اعتبار خود را دریافت کنند.

مرحله جدید این طرح از روز گذشته شنبه، سیزدهم خردادماه، به صورت سراسری آغاز شده و در ابتدا، خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

هدف اصلی از اجرای این طرح، حمایت دولت از اقشار کم درآمد است و در این مرحله اول، یارانه‌های اعتباری برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

در این طرح، خرید بیش از ۷۰ درصد از مبلغ یارانه به شرط خرید از ۱۱ گروه کالایی معین، امکان افزایش ۲۰ درصد اعتبار را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، خانوارها می‌توانند از اعتبار خود یک ماه زودتر از واریز یارانه استفاده کنند و برای این امر، کارت جدیدی صادر نمی‌شود و تمامی کارتهای بانکی به نام سرپرست خانوار قابل استفاده است.

محصولات مشمول در این طرح شامل شیر کم‌چرب، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله است. همچنین، شش فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح شرکت دارند و در مناطق دیگر نیز برای فروشندگان بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی عموم به کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

برای اطلاعات بیشتر، تمامی خانوارهای مشمول می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار یا شماره گیری #۱۴۶۳*۵۰۰*، باقی‌مانده اعتبار خود را بررسی کنند. زمان اجرای مراحل بعدی طرح از طریق اطلاع‌رسانی‌های مربوطه اعلام خواهد شد.

شرایط استفاده از کالابرگ الکترونیک

دو روز گذشته، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جزئیات اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک را توضیح داد و اظهار کرد که این طرح به تأکیدات رئیس جمهور و به منظور تأمین سبد تغذیه خانوارهای کم‌درآمد، مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

وی بیان کرد که از سال گذشته و با تکمیل سامانه شبکه ملی اعتبار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح کالابرگ الکترونیک به صورت آزمایشی آغاز شده و در اسفندماه ۱۴۰۱ نیز به صورت سراسری اجرا شد. هدف اصلی این طرح، کمک به مبارزه با تورم و تضمین ثبات بازار است.

مرتضوی افزود: اجرای این طرح نیازمند هماهنگی گسترده در تمامی استان‌های کشور است و در مرحله نخست، افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه برای خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) اعمال می‌شود. این افزایش تنها برای خانوارهایی است که بیش از ۷۰ درصد از سبد ۱۱ قلم کالای طرح کالابرگ را خریداری کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت در ادامه برای تمامی خانوارهای دهک‌های اول تا سوم این افزایش را اجرا خواهد کرد و برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تنظیم بازار، رشد تولید و مهار تورم دارد. او همچنین بر تأکید بر اطلاع‌رسانی متمرکز و گسترده به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) برای بهره‌مندی از این طرح و افزایش اعتبار یارانه تأکید کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *