پایگاه خبری هامپوئیل
0

ثبت نام خودرو KMc T۸ در بورس کالا: فرصتی برای دلالان یا مردم؟

ثبت نام خودرو KMc T۸ در بورس کالا: فرصتی برای دلالان یا مردم؟
بازدید 13

با توجه به محدودیت در تعداد خودروهای عرضه شده در بورس، گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل اعلام کرده است که بازار سیاه جدیدی شکل گرفته است. اکثر افراد با پرداخت مبلغی میان ۱ تا ۱۰ میلیون تومان، خودروهای خود را در بورس ثبت می‌کنند. به نظر می‌رسد که با ایجاد روش‌های جدید برای ثبت نام خودروها در بازار، فعالیت‌های بازار سیاه افزایش یافته است و خرید خودرو از کارخانه به یک آرزو تبدیل شده است. همچنین، سامانه یکپارچه نتوانسته است وضعیت بازار را کنترل کند.

در نامه‌ای از مدیر بازرسی و امور اعضا بورس کالای ایران درباره خرید خودرو KMc T۸ که قرار است در تاریخ سه شنبه ۲۴ بهمن در تالار خودرو عرضه شود، مهلت ثبت سفارش تا ساعت ۸ صبح همان روز اعلام شده است. همچنین، کارگزاران اختیار دارند تا ساعت ۸: ۳۰ روز عرضه، سفارشات را مسدود کنند. پیش دریافت خرید محصول نیز به میزان ۱۰ درصد است و هر کد ملی (برای اشخاص حقیقی) و هر شناسه ملی (برای اشخاص حقوقی) امکان ثبت سفارش یک دستگاه خودرو را دارد. اما اشخاصی که قبلاً در عرضه‌های قبلی در بورس خودرو خریداری کرده‌اند (به جز کامیون و کامیونت)، این امکان را نخواهند داشت.

همچنین، در تاریخ ۲۴ بهمن، تالار خودرو بورس کالای ایران میزبان عرضه ۵۰۰ دستگاه کی‌ام‌سی T۸ از شرکت کرمان موتور خواهد بود و در تاریخ ۲۵ بهمن، ۵۰ دستگاه خودرو کامیون کشنده فاو از سیباموتور عرضه می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *