پایگاه خبری هامپوئیل
0

طرح مجلس برای ورود 130 هزار خودرو به کشور

طرح مجلس برای ورود 130 هزار خودرو به کشور
بازدید 19

بررسی روندی موضوعات و اخبار اقتصادی کمک می‌کند تا درک درستی از وضع امروزمان در حوزه اقتصادی داشته باشیم.

با توجه به گزارش پارلمانی هامپوئیل نقل قول می‌کند، یکی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در تاریخ 26 بهمن 1393 اعلام کرده بود که دولت در بودجه سال بعد اولاً برنامه داشت که 30 هزار خودرو وارداتی را در نظر بگیرد، اما در جلسات کمیسیون تلفیق، این تعداد به 130 هزار دستگاه افزایش یافت.

ایرج ندیمی، عضو کمیسیون تلفیق، افزود که با توجه به عدم تحقق درآمد حاصل از واردات خودرو در سال‌های گذشته، این کمیسیون در بودجه سال 84 درآمد ناشی از واردات خودرو را به هزار میلیارد تومان افزایش داده است.

وی اظهار داشت: “کمیسیون تلفیق بررسی‌کننده بودجه سال 84 به نظر نمی‌رسد که شعارهای مطرح‌شده از سوی مجلس هفتم را پیروی کرده باشد؛ چرا که تمایل به اصلاحات در حوزه اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی و تقویت بخش خصوصی را نشان نمی‌دهد. به نظر می‌رسد که تعامل با دستگاه‌های اجرایی مهم‌ترین محور تصمیم‌گیری این کمیسیون است.”

درباره لایحه “ترک‌سل” نیز اعلام شد که کلیات آن با اصلاحاتی از سوی کمیسیون مشترک مجلس، با 166 رای موافق توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

براساس ماده اصلی این لایحه که کلیات آن مورد تأیید نمایندگان قرار گرفته است، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اختیار دارد نسبت به اجرای موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباط سیار (ترک‌سل) با شرکت ایران-سل، که طبق ماده 124 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران منعقد شده است، با رعایت اصول و ضوابط اقدام کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *