پایگاه خبری هامپوئیل
0

نوسانات بازار خودرو در اسفندماه: آیا قیمت‌ها به ثبات می‌رسند؟

نوسانات بازار خودرو در اسفندماه: آیا قیمت‌ها به ثبات می‌رسند؟
بازدید 31

قیمت محصولات شرکت‌های ایران خودرو و سایپا به‌روزرسانی شده است. در ادامه، جدیدترین قیمت خودروها در روز شنبه ۲۶ اسفند را مشاهده می‌کنید.

به گزارش سرویس خودروی هامپوئیل، قیمت خودروها امروز با نوسان به‌روز شده است. بر اساس قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا، مشخص شده است که پژو ۲۰۷، شاهین و پراید در صدر ریزش قیمت خودروهای پرطرفدار قرار گرفته‌اند.

در ادامه، جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (جمعه ۲۵ اسفند) را مشاهده می‌کنید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ به ۶۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.

همچنین، قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ به ۷۶۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۱۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است و از آغاز سال جاری به حدود ۱۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. همچنین، قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز با ۷۰۰ میلیون تومان، تغییری نکرده است.

در ادامه، قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ به ۷۹۰ میلیون تومان کاهش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. همچنین، قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ به ۸۶۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است و در چهار ماه اخیر حدود ۱۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو نیز به ۹۱۵ میلیون تومان رسیده که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است و در چهار ماه اخیر حدود ۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

همچنین، قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۹۱۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۲ نیز ۹۴۵ میلیون تومان است که تغییری نکرده است. در ضمن، قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX به یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۳۰۵ میلیون تومان به‌روزرسانی شده است که در مقایسه با روز گذشته ۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

همچنین، قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ با ۳۹۰ میلیون تومان، ثابت مانده است.

قیمت تیبا EX هاچ‌بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۹۵ میلیون تومان رسیده است که در طول روز گذشته تغییری نکرده است.

در مورد خودروهای ساینا، قیمت ساینا S دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۴۰۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که نسبت به روز گذشته ۲ میلیون تومان ارزان‌تر است. همچنین، قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ با ۴۸۵ میلیون تومان، بدون تغییر باقی مانده است.

درباره خودروهای کوییک، قیمت کوییک R دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ به ۳۹۵ میلیون تومان رسیده است که در طول روز گذشته تغییری نکرده است. همچنین، قیمت کوییک SR دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ با ۴۱۰ میلیون تومان، ثابت مانده است. اما قیمت کوییک دنده‌ای S مدل ۱۴۰۱ به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است که بدون تغییر باقی مانده است. همچنین، مدل ۱۴۰۲ این خودرو با قیمت ۴۱۵ میلیون تومان، ثابت مانده است.

در مورد خودروهای شاهین، قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ به ۸۳۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان‌تر شده است. همچنین، قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ با ۶۸۰ میلیون تومان، بدون تغییر باقی مانده است. همچنین، قیمت شاهین G مدل ۱۴۰۰ با ۶۲۵ میلیون تومان نیز ثابت مانده است.

پیش بینی قیمت خودرو

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران، اسد کرمی، درباره وضعیت بازار شب عید خودرو اظهاراتی داشت. او افزود: “در حال حاضر، بازار خودرو به شدت تحت تأثیر نوسانات قیمت ارز قرار دارد؛ به طور کلی، در سال ۱۴۰۲، رکود سنگینی بر بازار حاکم بود و نمایشگاه‌داران به امید شب عید نگاه می‌کردند. اما در حال حاضر، بازار بسیار کساد است و هیچ علامتی از معاملات روزمره وجود ندارد.”

وی ادامه داد: “این در حالی است که پس از سال‌های گذشته، که به دلیل شیوع کرونا بازار نبود و نمایشگاه‌داران امیدوار بودند که ضررهای آن سال‌ها جبران شود. با این حال، نوسانات قیمت ارز باعث شده مردم جرات خرید خودرو را نداشته باشند؛ زیرا قیمت ارز بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد و خریداران از این موضوع نگران هستند. آنها نگران هستند که پس از خرید، با کاهش قیمت ارز، زیان ببینند، مگر افرادی که مقدار اندکی از زیان‌های چند ده میلیونی برایشان اهمیت ندارد. با این حال، بیشتر مردم در این شرایط، در معامله خودرو محافظه‌کار عمل می‌کنند.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *