پایگاه خبری هامپوئیل
0

بازار خودرو در التهاب: افزایش قیمت شاهین، تارا و پژو ۲۰۷

بازار خودرو در التهاب: افزایش قیمت شاهین، تارا و پژو ۲۰۷
بازدید 9

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا به‌روزرسانی شد. در ادامه قیمت خودرو سه شنبه ۸ اسفند را بخوانید.

قیمت روز خودروهای ایران خودرو به شرح زیر است:

 •  قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۵۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۳ میلیون تومان گران‌تر است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ به ۶۲۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۳ میلیون تومان گران‌تر شده است.

 •  قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ به ۷۳۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. این خودرو در بازه زمانی از تیر تا به امروز ۱۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.
 • قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ به ۶۷۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ به ۷۷۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ به ۸۶۰ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. این خودرو در طی چهار ماه گذشته ۱۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.
 • قیمت مدل ۱۴۰۲ این خودرو به ۸۸۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است و در طی چهار ماه گذشته ۳۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.
 •  قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱ به ۹۰۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. همچنین، قیمت تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۲ به ۹۴۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به ۱۱۱۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۲ به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است و در طی سه ماه گذشته ۶۴ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.
 •  قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ حدود ۹۴۵ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته ثابت مانده است. این خودرو نسبت به خرداد ۵۵ میلیون تومان ارزان‌تر است.
 •  قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ به ۷۱۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است و در طی هفت ماه گذشته ۱۵۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.
 •  قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۶۳۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ثابت مانده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۶۵۵ میلیون تومان است که تغییری نکرده است.
 •  قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۷۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ثابت مانده است.
 •  قیمت سمند سورن پلاس XU۷P بنزینی مدل ۱۴۰۲ به ۶۰۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. همچنین، قیمت سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۱ به ۶۳۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ به ۷۵۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ به ۶۲۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ به ۷۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. این مدل گران‌ترین نسخه پژو پارس است.
 •  قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۲ به ۱ میلیارد و ۸۵۵ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. همچنین، قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ به ۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.
 •  قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۲ به ۴۸۷ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت روز محصولات سایپا به شرح زیر است:

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۲ حدود ۳۰۷ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ به ۳۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت تیبا EX هاچ‌بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۹۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت ساینا S دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ حدود ۴۰۰ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته ۳ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز به ۴۸۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۳ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت ساینا EX دنده‌ای مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۰ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته ۳ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت کوییک دنده‌ای R مدل ۱۴۰۲ حدود ۳۸۷ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته ۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت کوییک SR دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ نیز به ۳۹۷ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت کوییک دنده‌ای S مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۷ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۳ میلیون تومان گران‌تر شده است. قیمت مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۴۰۲ میلیون تومان است که ۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز به ۴۹۷ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ به ۸۳۰ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با روز گذشته ۱۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ حدود ۶۶۰ میلیون تومان است که تغییری نکرده است. همچنین، قیمت شاهین G مدل ۱۴۰۰ به ۶۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.

قیمت شاهین GL دنده‌ای صفر مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۶۶۵ میلیون تومان است که در مقایسه با روز گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر شده است.

مجوز افزایش قیمت کارخانه خودروها

گزارشی از ایران خودرو منتشر شده که به وضوح اعلام می‌کند که قیمت فعلی محصولات این شرکت ناشی از تحریم‌های قیمتی است و احتمالاً از سال ۱۴۰۳ لیست قیمت‌ها تغییر خواهد کرد. این گزارش به‌روزرسانی قیمت محصولات ایران خودرو را با توجه به نرخ ۲۶ هزار تومان برای هر دلار محاسبه کرده است و معتقد است که این نرخ از ابتدای سال آینده ممکن است تغییر کند.

بعضی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، افزایش قیمت محصولات خودروسازان را مورد بحث قرار داده و اعلام کرده‌اند که “قیمت خودروها به طور رسمی افزایش می‌یابد و این افزایش از خودروهای مونتاژی آغاز شده است”. با این حال، پس از بررسی‌ها مشخص شده است که مجوز به‌روزرسانی قیمت محصولات خودروسازان بر اساس فرآیند طبیعی و طبق چارچوب مصوبه ۵۴٣ و اصلاحیه‌ی ۶٣٣ شورای رقابت در خصوص قیمت‌گذاری محصولات خودروسازان صادر شده است.

تولیدکنندگان خودرو مستندات و صورت‌های مالی خود را درباره هزینه‌های تولید به سازمان حمایت ارائه می‌دهند و این سازمان نیز بر اساس این مستندات، درخواست خودروسازان مبنی بر به‌روزرسانی قیمت محصولات را به دلیل تغییرات نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و قیمت نهاده‌های تولید، بررسی می‌کند. در نهایت، طبق چارچوب مصوبات شورای رقابت، به خودروساز اجازه افزایش قیمت محصول خود را می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر