پایگاه خبری هامپوئیل
0

چینی‌ها در صدر فهرست واردکنندگان خودرو به ایران: علل و پیامدها

چینی‌ها در صدر فهرست واردکنندگان خودرو به ایران: علل و پیامدها
بازدید 12

دبیرکل ناتو اذعان کرد که ممکن است اوکراین در نهایت مجبور به نوعی توافق با روسیه شود.

به گزارش هامپوئیل، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعتراف کرده است که احتمالاً اوکراین ممکن است مجبور شود در پایان جنگ، به نحوی توافقی با روسیه برسد.

راشاتودی نوشت: استولتنبرگ بیان کرد: “حتی اگر اعتقاد و امید ما این است که جنگ در آینده نزدیک به پایان برسد، باز هم غرب باید برای مدت طولانی از اوکراین حمایت کند.”

وی افزود: کشورهای غربی باید به توانایی‌های دفاعی کی‌یف سرمایه‌گذاری کنند تا این کشور در صورت وقوع جنگ‌های آتی، مقاومت بیشتری داشته باشد.

دبیرکل ناتو همزمان به این نکته اشاره کرد که زمان و شرایط صلح با مسکو، به اوکراین وابسته است. او اقرار کرد: در نهایت، تصمیم‌گیری درباره نوع توافق و مذاکره با روسیه به عهده اوکراین است. نقش غرب در اینجاست که به کی‌یف در تلاش برای قرار گرفتن در موقعیت مناسب برای مذاکره و دستیابی به نتیجه مورد نظر، کمک کند.

با این وجود، او تصریح کرد: “کی‌یف را به سوی تسلیم و قبول شرایط ضربه‌زننده نمی‌بریم” و همچنین بیان کرد که صلح واقعی تنها از طریق پیروزی اوکراین امکان‌پذیر است.

همچنین، با اشاره به نزدیکی روسیه، چین و ایران، او اظهار کرد که غرب در مقابل «ائتلاف اقتدارگرایان» قرار دارد.

دبیرکل ناتو اظهار کرد: چین با ارسال قطعات اصلی صنایع دفاعی به روسیه، اقتصاد جنگی این کشور را تقویت می‌کند و به جای آن، مسکو آینده خود را در اختیار پکن قرار داده است! او همچنین افزود: روسیه به ایران و کره شمالی، به ازای مهمات و تجهیزات نظامی، فناوری ارائه می‌دهد!

او از اعضای ناتو و سایر کشورها، بدون توجه به موقعیت جغرافیایی مانند ژاپن و کره جنوبی، خواست تا در مقابل «این ائتلاف توانمند قدرت‌های اقتدارگرا» قرار بگیرند.

استولتنبرگ، پیش‌تر با درخواست از کشورهای غربی برای حمایت بلندمدت از کی‌یف، اظهار کرده بود که اعضای ناتو باید «وابستگی به کمک‌های داوطلبانه را کاهش داده و بیشتر به تعهدات‌شان به عنوان عضو ناتو اعتماد کنند.» بر اساس گزارش‌ها، استولتنبرگ پیشنهاد بسته کمک نظامی پنج ساله به ارزش ۱۰۷ میلیارد دلار برای اوکراین را مطرح کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *