پایگاه خبری هامپوئیل
0

اهمیت استغفار در سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

اهمیت استغفار در سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
بازدید 16

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره استعفار کردن و آثار آن بیان می‌کنند که «از آن ذنب و گناهی که وقتی انجام دادیم و ملتفت شدیم، بلافاصله استغفار کنیم. این موجب می‌شود که موانع استجابت دعا، موانع صدور دعا و موانع تضرّع برداشته بشود.»

به گزارش خبرنگار سیاسی هامپوئیل، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، در مورد زمان و شیوه تأکید کردن بر استغفار اظهار نمودند:

استغفار کردن در لحظه‌ای است که انسان گناهی مرتکب می‌شود. شب و روز ما پر است از معاصی و گناهان کوچک و بزرگ؛ برخی را متوجه می‌شویم و برخی دیگر را نادیده می‌گیریم، آن‌ها برایمان معمولی شده‌اند!

هرگاه گناهی انجام دادیم و از آن پشیمان شدیم، باید فوراً استغفار کنیم. استغفار به معنای واقعی عذرخواهی از خداوند است؛ یعنی واقعاً پشیمانیم. استغفار به معنای پوزش از خداوند، پروردگارا! من از تو عذرخواهی می‌کنم؛ این استغفار است. این باعث می‌شود که موانع برآورده شدن دعاها برداشته شود، موانع دریافت دعا برداشته شود، موانع تضرع برداشته شود.

خصوصیت استغفار این است: “خداوندا! گناهانی را که پنجره‌ای را برای ناامنی باز می‌کنند، عذرخواهی می‌کنم. گناهانی که عذاب می‌آورند، نعمت‌ها را تغییر می‌دهند و دعا را مانع می‌سازند.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *