پایگاه خبری هامپوئیل
0

یارانه بهمن ماه چقدر است؟

یارانه بهمن ماه چقدر است؟
بازدید 7

جزئیات مبلغ یارانه نقدی بهمن ماه مشخص شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، در کشورهای مختلف، دولت‌ها از برنامه‌های یارانه نقدی به منظور کمک به افراد با درآمد کم استفاده می‌کنند. یارانه نقدی به عنوان یک پرداخت مستقیم از دولت به گیرنده ارائه می‌شود که می‌تواند به صورت پول نقد یا از طریق کارت‌های بانکی انجام شود.

این برنامه‌ها به منظور کاهش فقر و تشویق به بهترین استفاده از منابع جامعه اجرا می‌شوند. بسیاری از این برنامه‌ها محدودیت‌هایی دریافت دارند و زیر شرایط و دستورالعمل‌های خاصی تعیین می‌شوند تا به هدف موردنظر دست یابند. این برنامه‌های یارانه نقدی عمدتا به عنوان یک پشتوانه مالی برای افرادی که به دلیل شرایط اقتصادی به کمک نیاز دارند، عمل می‌کنند.

به عنوان مثال، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر برای سرپرستان خانواری که جزو دهک‌های نخست تا سوم قرار دارند، و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر برای آن‌هایی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم هستند، به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

در صورتی که سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند، می‌توانند مبلغ کامل یارانه را برداشت کنند و در صورت استفاده، مبلغ موردنظر از یارانه خانوار کسر شده و مابقی واریز خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *