پایگاه خبری هامپوئیل
0

سکه‌های حراجی بانک مرکزی در راهند: جزئیات ثبت نام و خرید

سکه‌های حراجی بانک مرکزی در راهند: جزئیات ثبت نام و خرید
بازدید 17

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اشاره به حراج گسترده سکه طلا در مرکز مبادله گفت: همه مردم می‌توانند از طریق سامانه در حراج شرکت و از13 اسفند ماه اقدام به خرید سکه‌های بانک مرکزی کنند.

به گزارش هامپوئیل، رئیس مرکز مبادله ارز و طلا ایران اعلام کرد که یک حراج گسترده برای سکه‌های طلا در مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. وی اظهار داشت: همهٔ افراد می‌توانند از طریق سامانه مربوطه در این حراج شرکت کنند؛ عرضهٔ سکه‌های طلا در مرکز مبادله ایران از روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و از طریق سامانه طلای مرکز مبادله که آدرس آن به زودی اعلام خواهد شد، ممکن خواهد بود. وی افزود: آگهی عرضه سکه‌های طلای مرکز مبادله، دو روز قبل از عرضه در وب‌سایت این مرکز منتشر خواهد شد و از طریق رسانه‌ها به عموم اطلاع داده خواهد شد.

چطور سکه های بانک مرکزی را بخریم؟

در فرآیند خرید سکه طلای بهار آزادی، ابتدا متقاضی خرید باید از طریق سامانه اینترنتی نام‌نویسی کرده و اطلاعات هویتی خود را برای احراز هویت وارد کند. همچنین، باید یکی از شعب منتخب بانک ملی را برای دریافت فیزیکی سکه طلا در استان مورد نظر خود انتخاب کند. آگهی عرضه سکه‌های طلای مرکز مبادله، دو روز قبل از عرضه، در وب‌سایت این مرکز به نشانی www.ice.ir منتشر می‌شود و از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم خواهد رسید. همچنین، احراز هویت و نام‌نویسی در دو روز قبل از روز حراج انجام می‌شود. در این دو روز، متقاضی باید معادل تعداد سفارش مورد نظر خود را به تعداد متناسب با قیمت پیشنهادی از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سامانه، به حساب اعلام شده واریز کند.

چه کسانی در اولویت خرید هستند؟

در حراج سکه طلا، سکه‌ها بر اساس اولویت بندی از بالاترین قیمت به پایین‌ترین قیمت و با توجه به مقدار عرضه، به متقاضیان تخصیص داده می‌شود و وضعیت تخصیص سکه طلا از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده می‌شود. برنده حراج می‌تواند جهت دریافت فیزیکی سکه خود از شعبه منتخب، از هفت روز کاری پس از تخصیص تا مدت هفت روز کاری بعد مراجعه کند. در صورت تاخیر در دریافت سکه از شعبه بانک، متقاضی می‌تواند با پرداخت هزینه نگهداری، به مدت هفت روزکاری دیگر سکه خود را تحویل بگیرد. اگر متقاضی در مهلت مقرر به فروشگاه برای دریافت سکه نرود، معامله فسخ خواهد شد و وجوه واریزی پس از کسر هزینه‌های عملیاتی به متقاضی عودت داده خواهد شد. همچنین، وجه پرداخت شده توسط متقاضیان برای خریدی که در حراج برنده نشده است، به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

سکه‌های بدون تاریخ چه زمانی عرضه می‌شود؟

سعیدی، مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران، در انتهای بیان خود افزود: سکه‌هایی که در حراج روز ۱۳ اسفندماه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه شده‌اند، ضرب سال ۱۳۸۶ هستند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *