پایگاه خبری هامپوئیل
0

بیانیه ارتش: تبیین مواضع و دیدگاه‌ها در خصوص مسائل جاری کشور

بیانیه ارتش: تبیین مواضع و دیدگاه‌ها در خصوص مسائل جاری کشور
بازدید 6

ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که امروز، با اعتماد به قدرت الهی و حمایت از ملت مؤمن، انقلابی و بصیر ایران، جمهوری اسلامی ایران به یک شجره پربار و قوی تبدیل شده است که ثمرات آن در اقتدار داخلی و تأثیرگذاری خارجی برای جهانیان به‌وضوح مشهود است.

به گزارش خبرنگار سیاسی هامپوئیل، ارتش جمهوری اسلامی ایران در یک بیانیه اعلام کرد که امروز، با اتکا به قدرت الهی و حمایت از ملت مؤمن، انقلابی و بصیر ایران، جمهوری اسلامی ایران به یک شجره پربار و قوی تبدیل شده است که ثمرات آن در اقتدار داخلی و تأثیرگذاری خارجی برای جهانیان به‌وضوح مشهود است.

به نقل از ارتش، متن بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به‍ مناسبت دوازدهم فروردین، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهم فروردین ماه سال ۱۳۵۸، روزی که در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی به یادگار مانده است. این روز، روزی بود که مردم فهیم، بصیر و انقلابی کشور عزیزمان با حضور حماسی و رای قاطع بیش از ۹۸ درصدی خود، الگوی جدیدی از حاکمیت مبتنی بر مردم‌سالاری دینی را با عنوان «جمهوری اسلامی ایران» بنیان نهادند.

دوازدهم فروردین، «روز جمهوری اسلامی ایران»، سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال، آزادی و رهایی از استبداد داخلی و استکبار خارجی پس از یک دوره طولانی و تاریخی در مبارزه علیه نظام‌های طاغوتی و وابسته به بیگانگان بود که در پرتو مجاهدت روحانیت شیعه و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) مبتنی بر آموزه‌های دین مبین اسلام، مکتب عاشورا و ایثار و فداکاری آحاد ملت غیور ایران حاصل شد.

جمهوری اسلامی ایران امروز با اتکا به قدرت الهی و حمایت از ملت مؤمن، انقلابی و بصیر ایران به شجره‌ای تنومند و قوی تبدیل شده است که ثمرات آن در اقتدار داخلی و تأثیرگذاری خارجی برای جهانیان روشن است.

نظام اسلامی ایران از آغاز مورد کید و کینه دشمنان قرار داشته و با انواع توطئه و فتنه‌ها، از جمله جنگ تحمیلی، ترور، تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی و فشارهای سیاسی مواجه شده است، اما ملت غیور ایران با اتکا به تعالیم اسلامی، تحت رهبری‌های حکیمانه امامین انقلاب در برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی کرده و بر سر آرمان‌های نظام اسلامی ثابت قدم ماندند.

نظام جمهوری اسلامی با طی مراحل انقلاب و نظام‌سازی، به دستاوردهای بزرگ در حوزه های مختلف علمی و فناوری، دفاعی و امنیتی، پزشکی و عمرانی دست یافته و ایران اسلامی را به قله‌های افتخار و سربلندی رسانده است. این نظام مقدس که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن و مجاهدت مجاهدان راه خداست، با یاری خداوند متعال، هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب و هوشیاری ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی همچون گذشته توطئه‌های دشمنان را که امروز در ابعاد و اشکال ترکیبی و شناختی ظهور یافته و در پی جدا کردن مردم از نظام اسلامی است، خنثی کرده و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز با شتاب در مسیر ساخت تمدن نوین اسلامی، مسیر عزت، تعالی و پیشرفت را طی کرده و در جهت ظهور منجی عالم بشریت (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) بسترسازی می‌کند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت شریف ایران در ماه میهمانی خدا و لیالی قدر، دوازدهم فروردین روز «جمهوری اسلامی ایران» را گرامی داشته و اعلام می‌دارد که همچون گذشته، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) با اقتدار از نظام جمهوری اسلامی ایران که دستاورد بزرگ و تاریخی ملت ایران است، حفاظت و پاسداری می‌کند و در این مسیر فداکار و ثابت قدم خواهد ماند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر