پایگاه خبری هامپوئیل
0

سیب مراغه به عراق صادر می‌شود؟

سیب مراغه به عراق صادر می‌شود؟
بازدید 24

هیئت ورزات جهاد کشاورزی عراق از باغ‌ها و سردخانه‌های سیب در شهرستان مراغه بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی، این هیئت از زیرساخت‌های بخش کشاورزی از جمله باغ‌ها، سردخانه‌ها، و واحد‌های بسته بندی سیب در شهرستان مراغه بازدید نمودند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اظهار کرد: این بازدید به منظور ایجاد بازار هدف برای سیب مازاد مراغه و محصولات کشاورزی استان در کشور عراق برنامه ریزی شده است.

جعفر نژاد افزود: نزدیکی شهر مراغه به کشور عراق، بهترین مزیت و ظرفیت برای گسترش ارتباطات اقتصادی دوطرفه برای صادرات سیب این شهرستان است.

وی اضافه کرد: باغداران مراغه با داشتن یک سوم باغ‌های سیب استان، بیشترین محصول سیب آذربایجان شرقی را تولید می‌کنند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: سالانه در این شهرستان، میزانی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن سیب با کیفیت تولید می‌شود که بخش قابل توجهی از آن به دیگر استان‌های کشور و خارج از کشور صادر می‌شود.

وی افزود: باغداران مراغه‌ای دارای دانش و تجربه بالا در زمینه تولید سیب هستند و زیرساخت‌های لازم برای نگهداری، بسته بندی، و صادرات این محصول در این منطقه فراهم است.

شهرستان مراغه دارای ۲۴ هزار هکتار باغ است، که حدود ۱۵ هزار هکتار از آن به باغ‌های سیب اختصاص دارد و سالانه تقریباً ۴۰۰ هزار تن میوه در این شهرستان تولید می‌شود.

همچنین، در این شهرستان، ۵۴ واحد سردخانه با ظرفیت کلی ۱۶۰ هزار تن و ۲ واحد برای سورتینگ و بسته بندی مکانیزه سیب به صورت فعال در حال فعالیت می‌باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *