پایگاه خبری هامپوئیل
0

علی مطهری: خون شهید مطهری برای شما ریخته نشد که …

علی مطهری: خون شهید مطهری برای شما ریخته نشد که ...
بازدید 16

کاندیدا انتخابات مجلس گفت: زمانی که من را رد صلاحیت کردند به آنها گفتم حیف خون شهید مطهری که برای شما به زمین ریخت.

به گزارش خبرنگار سیاسی هامپوئیل، علی مطهری، نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سرلیست لیست صدای ملت در نشست خبری اعلام لیست صدای ملت، اظهار کرد: در شرایط امروز و در انتخابات جاری، احساس می‌شود که گروه‌ها و افرادی هستند که مایل به شرکت مردم در انتخابات و لیست‌دهی نیستند، تقویت این نگرش به نفع کشور نیست. در این شرایط، زمینه برای اصلاح امور باید فراهم شود و اصلاح امور از طریق انتخابات امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند و مشارکت پایین بیاید و نظام تعطیل شود، منجر به براندازی خواهد شد که سیاست نادرستی است. به رغم تمام انتقادها و گله‌ها که وجود دارد و درباره دو انتخابات گذشته که آزاد نبودند، باز هم تحریم صندوق‌ها راه درستی نیست.

مطهری افزود: در این دوره از انتخابات دیده شد که اصلاح‌طلبان نمی‌خواستند لیست بدهند، زیرا افراد مورد نظر آن‌ها تایید صلاحیت نشدند، ما برای شکستن این فضا وارد شدیم تا به نفع همه گروه‌های فکری اقدام کنیم.

مطهری تاکید کرد: افرادی که در فهرست صدای ملت حضور دارند، از همه گروه‌های فکری تشکیل شده‌اند و صدای ملت ایران را نمایان می‌کنند و برای هیچ یک از گروه‌های اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی اصالتی قائل نیستند. دیواری که بین این دو گروه وجود دارد، مصنوعی است و ناشی از اهداف کسب قدرت است؛ نهایتاً هم اختلاف اساسی بین این دو گروه وجود ندارد.

علی مطهری در رابطه با حمایت اصلاح‌طلبان از لیست صدای ملت گفت: حزب ندا، کارگزاران، اعتمادملی، و اتحادملت از لیست ما حمایت کردند و قول دادند امکانات خود را برای حمایت از لیست صدای ملت در اختیار قرار دهند.

وی در مورد ارائه لیست صدای ملت برای مجلس خبرگان اظهار کرد: برای مجلس خبرگان هم فقط برای تهران لیست ارائه خواهیم داد.

علی مطهری در رابطه با نظر و برنامه اعضای فهرست صدای ملت در مورد فیلترینگ گفت: همه اعضای فهرست صدای ملت با فیلترینگ و محدودیت آزادی بیان مخالف هستند. مفاسد اخلاقی که بهانه فیلترینگ شده، در سکوهای داخلی وجود دارد و هیچ تفاوتی با فضای اینستاگرام ندارد؛ باید اعتماد مردم به نظام را افزایش داد و حق اعتراض را برای ملت محترم بدانیم.

مطهری در رابطه با حوادث و اعتراضات سال گذشته اظهار کرد: مجلس باید وزیر کشور را احضار می‌کرد و از او سوال می‌پرسید، اما در برابر اعتراضات سال گذشته به تیم دولت‌آفرین گفت نتیجه‌ای هم نداشت که مردم به خیابان‌ها آمدند. نمایندگان باید بدانند که نماینده نظام نیستند؛ نماینده مردم هستند و باید حرف مردم را به هر قیمتی نمایند.

وی ادامه داد: ممکن است نمایندگان در بازه‌ای مخالف سیاست‌های نظام باشند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *