پایگاه خبری هامپوئیل
0

پردیس افکاری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، دار فانی را وداع گفت

پردیس افکاری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، دار فانی را وداع گفت
بازدید 8

پردیس افکاری پنجشنبه ۳ اسفند ماه بر اثر بیماری سرطان از دنیا رفت.

با اطلاعاتی از منابع مختلف، می‌توانم متن فوق را مجدداً بنویسم:

“به گزارش منابع  خبری پهامپوئیل، پردیس افکاری، هنرپیشه برجسته، امروز در تاریخ پنجشنبه ۳ اسفند ماه به دنیای دیگر رفتند، ناشی از بیماری طاعون‌آفرینی کبد که به سرعت او را از میان برد.

با تماسی از سوی خانواده‌ی این هنرمند، اعلام شد که او حدود یک ساعت پیش دار فانی را وداع گفته و جزییات مراسم تشییع و خاکسپاری او بعدها اعلام خواهد شد.

همسر ایشان، محمد نجفی، در گفتگو با ایسنا شب گذشته اظهار کرد که همسرش به دلیل این بیماری فاجعه‌بار، در عرض کمتر از یک هفته از ما رفته است. این بیماری به‌طور پنهانی آغاز شده بود و اوضاع به گونه‌ای بود که حتی به آن فکر هم نمی‌کردیم. از زمان تشخیص بیماری، به سرعت و به شدت پیشرفت کرد و تمام کبد را مبتلا کرده و حتی به ریه‌ها هم گسترش یافته بود.

«پردیس افکاری» در سال ۱۳۴۲ به دنیا آمد و تحصیلات خود را در رشته‌ی تئاتر از دانشگاه آزاد انجام داد و در گروه تئاتر آناهیتا آموخت.

او اولین حضور خود را در سینما با فیلم «شاخه‌های بید» به کارگردانی امرالله احمدجو در سال ۱۳۶۷ داشت.

پردیس افکاری در عرصه تئاتر با هنرمندانی چون رکن‌الدین خسروی، مجید جعفری، شکرخدا گودرزی، محمد نجفی و قطب‌الدین صادقی همکاری داشت و در برخی از نمایش‌های برجسته‌ای نقش آفرینی کرد، از جمله: «سوسنگرد»، «ابن سینا»، «باغ آلبالو»، «زیرگنبد کبود»، «ژاندارک»، «عروسی»، «عاشق‌کشون» و «دندون طلا».

همچنین در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی چون «هادی و هدی»، «بزبز قندی»، «غروب یک روز بارانی»، «غفلت»، «معین پزشک»، «با طراوت»، «فکر پلید»، «خانه شماره پنجم»، «این یک دادگاه نیست»، «مسیر زاینده رود»، نقش‌های مهمی داشت.

در سینما هم با کارگردانانی چون سیروس الوند، محمد علی سجادی، امرالله احمدجو، حسن فتحی، کریم آتشی، حمید رخشانی و غیره همکاری داشته که نتیجه آن ایفای نقش در اثاری همچون «دخترک کنار مرداب»، «گزل»، «کیفر»، «برخورد»، «پرواز را به خاطر بسپار»، «پنجاه روز التهاب»، «ضربه آخر» و «بانی چاو» بود.

این هنرپیشه در دهه‌ی نود نیز در نمایش «کاسپار» به نوشته‌ی «پتر هاندکه» و کارگردانی محسن معینی نقش‌آفرینی کرد و در نمایش «بر فَرَس تندرو» به کارگردانی همان معینی نیز به ایفای نقش پرداخت.”

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر