پایگاه خبری هامپوئیل
0

دسترسی به خدمات نوین آزمایشگاهی: بهره‌برداری از آزمایشگاه سلولی مولکولی در مراغه

دسترسی به خدمات نوین آزمایشگاهی: بهره‌برداری از آزمایشگاه سلولی مولکولی در مراغه
بازدید 22

مراغه- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه دکتر اللهوردی ارجمند، اعلام کرد به مناسبت دهه مبارک فجر، آزمایشگاه تشخیص سلولی مولکولی جنوب آذربایجان‌شرقی در مرکز بهداشت این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

در حاشیه بهره‌برداری از این آزمایشگاه، دکتر اللهوردی ارجمند در یک گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: این آزمایشگاه که در یک اقدام جهادی طی ۱۰ ماه گذشته با هزینه ۴۵ میلیارد ریال ایجاد شده، خدمات تخصصی تشخیصی را فراهم می‌کند.

دسترسی به خدمات نوین آزمایشگاهی: بهره‌برداری از آزمایشگاه سلولی مولکولی در مراغه

اهدای پنج میلیارد ریال توسط وراث الحاج عبدالعلی بنیاد عباسی و الحاجیه حبیبه تصاعدی

از این مبلغ، پنج میلیارد ریال توسط خیران برای تهیه تجهیزات آزمایشگاه اختصاص یافته است. این آزمایشگاه توانایی تشخیص بیماری‌هایی چون آنفلوآنزا، کرونا، هپاتیت B و C را با هزینه اندک دارد و نتایج آزمایش‌ها به صورت دقیق و سریع به مراجعه‌کنندگان اعلام می‌شود.

او، با اظهار این نکته که غیر از مراغه، نمونه‌هایی که از شهرستان‌های اطراف ارسال شده باشد نیز پذیرفته خواهند شد، افزود: به دلیل دریافت درجه سبز برای آرمایشگاه مرکزی بهداشت توسط دفتر سازمان جهانی بهداشت، زمینه برای راه‌اندازی این آزمایشگاه تشخیص سلولی و مولکولی فراهم شده است.

رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه اظهار داشته که هدف از ایجاد این آزمایشگاه، فراهم آوردن دسترسی به خدمات آزمایشگاهی تخصصی برای اهالی جنوب استان از طریق بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و تجهیزات پیشرفته است.

همچنین، دکتر الهه حق‌گشایی، رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه، درباره نتایج اجرای این طرح اظهار داشته است که تجهیزات پیشرفته آزمایشگاه‌ها، ارائه خدمات آزمایشگاهی به استاندارد و با ایمنی در مناطق جنوبی استان را ممکن می‌سازد.

طبق گزارش ایرنا، آزمایشگاه مرکزی بهداشت، به همراه آزمایشگاه سلولی و مولکولی مرکز بهداشت شهرستان، در انتهای سال گذشته موفق به اخذ درجه سبز از ارزیابان دفتر سازمان جهانی بهداشت شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *