پایگاه خبری هامپوئیل
0

یارانه 220 هزار تومانی دوباره واریز شد

یارانه 220 هزار تومانی دوباره واریز شد
بازدید 14

دومین مرحله از طرح فجرانه کالابرگ برای ۷ دهک درآمدی از ۱۷ اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود و بنا بر اعلام وزارت رفاه مبلغ ۲۲۰۰۰۰ تومانی برای هر فرد برای خرید ۱۱ قلم کالا اساسی شارژ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، فاز دوم از برنامه فجرانه کالابرگ برای دسته‌های درآمدی هفته‌ای، از تاریخ ۱۷ اسفندماه فعلی به اجرا در خواهد آمد. بر اساس اعلام وزارت رفاه، هر فرد مشمول قادر خواهد بود تا با پرداخت ۲۲۰۰۰ تومان، برای خرید ۱۱ مورد از کالاهای اساسی از این برنامه بهره‌مند شود.

این برنامه الکترونیکی از تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه آغاز شده و به طور متوسط تا تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. دسته‌های اول تا هفتم جامعه مستفیض این طرح قرار می‌گیرند.

بعد از شارژ مبلغ ۲۲۰ هزار تومانی در هر ماه، مشمولان یک ماه وقت دارند تا از این مبلغ استفاده کنند. به‌عنوان مثال، فرداً که از ۱۷ بهمن تا ۱۷ اسفند اعتبار دارد، باید طی این مدت از آن استفاده کند. سپس اعتبار غیرفعال می‌شود و افراد ملزم به استفاده از مبلغ ۲۲۰ هزار تومانی از ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ می‌باشند.

در مرحله دوم از اجرای برنامه، که از ۱۷ اسفندماه سال جاری آغاز خواهد شد، همچنان مبلغ ۲۲۰ هزار تومانی برای هفته‌های درآمدی شارژ خواهد شد و مشمولان دوباره یک ماه زمان برای استفاده از این اعتبار را خواهند داشت.

علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره نحوه استفاده از این اعتبار اظهار کرد: سرپرستان خانوار می‌توانند اطلاعات خود را در خصوص دهک‌بندی از طریق سایت “حمایت” دریافت کنند. تنها آنان قادر به مراجعه به این سامانه و پیگیری مراحل بعدی از طریق دریافت یک کد از طریق پیامک هستند.

وی افزود: بیش از ۲۲۰ هزار فروشگاه و مغازه به این برنامه متصل شده‌اند. مشمولان می‌توانند با استفاده از برنامه “شما”، اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی و آدرس فروشگاه‌ها و مغازه‌های متصل به برنامه کالابرگ را بدست آورند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدصولت مرتضوی نیز در خصوص استفاده از این برنامه اظهار داشت: از میان ۶۱ میلیون نفری که در دسته‌های درآمدی هفته‌ای مشمول این برنامه قرار دارند، تاکنون ۳۷ میلیون نفر یا حدود ۶۲.۵ درصد از این گروه، از این امکان بهره‌مند شده‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *