پایگاه خبری هامپوئیل
0

نگاهی به آینده: جدول حقوق سال ۱۴۰۲ منتشر شد

نگاهی به آینده: جدول حقوق سال ۱۴۰۲ منتشر شد
بازدید 8

در این مقاله، به جزئیات افزایش حقوق و دستمزدهای کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰۳ می‌پردازیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، یکی از مسائل مهم در پایان سال، افزایش حقوق و دستمزدها برای کارمندان و دریافت‌کنندگان حقوق است.

همانطور که به پایان سال نزدیک می‌شویم، بسیاری از افراد به دنبال فرصت‌های جدید در محیط کار و افزایش درآمد می‌گردند. اطلاعاتی درباره حقوق و دستمزد در سال جدید می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری برای جابه‌جایی یا تغییر مسیر شغلی کمک کند. در این راستا، حداقل حقوق و دستمزدهای سال ۱۴۰۳ و عواملی که بر تعیین دریافتی خالص کارگران و کارمندان اثرگذارند، مورد بررسی واقع می‌شود.

نگاهی به آینده: جدول حقوق سال ۱۴۰۲ منتشر شد

در حال حاضر، افزایش متوسط حقوق کارمندان به نسبت ۲۰ درصد تصویب شده و حداقل حقوق آنها نیز به مبلغ ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است. به علاوه، ۳ هزار امتیاز (معادل ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) به حقوق کارمندان دولت اضافه می‌شود و حق عائله‌مندی و حق اولاد آنها نیز افزایش قابل توجهی خواهند داشت. با این توصیفات، متوسط افزایش حقوق کارمندانی که کمتر از ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند، تقریباً ۴۰ درصد خواهد بود.

در سال‌های گذشته، تمامی افرادی که بر اساس قوانین وزارت کار استخدام شده‌اند، افزایش حقوق داشتند. به این ترتیب، افرادی که در دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی فعالیت می‌کنند، احتمالاً شامل ۲۰ درصد افزایش حقوق خواهند بود. همچنین، کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، کارمندان موسسات آموزش عالی و پژوهشی، و قضات نیز احتمالاً شامل این قانون افزایش حقوق در سال ۱۴۰۳ خواهند بود.

معمولاً میزان حقوق کارگران در سال جدید بر اساس افزایش حقوق کارکنان دولتی تعیین می‌شود، بنابراین در سال ۱۴۰۳، احتمالاً حقوق کارگران بر اساس افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولتی تعیین خواهد شد. در نتیجه، پایه حقوق اداره کار به احتمال زیاد از ۵ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان به ۶ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۹۴۰ تومان افزایش خواهد یافت. با توجه به این تغییرات، یک کارگر با یک سال سابقه کار و یک فرزند، حقوقی در حدود ۹ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر