پایگاه خبری هامپوئیل
0

۴۰ اثر ادبی جدید با حمایت بنیاد استاد شهریار

۴۰ اثر ادبی جدید با حمایت بنیاد استاد شهریار
بازدید 7

رئیس بنیاد استاد شهریار اعلام کرد که در سال جاری، این بنیاد موفق به منتشر ۴۰ عنوان کتاب در حوزه ادبیات فارسی و ترکی و آشنایی با آثار شهریار و پروین شده است.

در گفت‌وگویی با خبرنگاران از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جواد وند نوروز، مهم‌ترین اقدامات بنیاد استاد شهریار در سال ۱۴۰۲ را معرفی کرد. او اظهار کرد که یکی از برنامه‌های موفق این بنیاد در این سال، برگزاری اولین همایش بین‌المللی پروین اعتصامی در تاریخ ۲۴ آبان به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی بود. در این همایش یک‌روزه، ۴۷۰ مقاله از نویسندگان داخلی و خارجی به دبیرخانه ارسال شد و همچنین ۱۰ عنوان کتاب در حوزه پروین‌شناسی معرفی شدند.

وی همچنین به برگزاری ۲۰ نشست علمی در زمینه‌های مختلف از جمله نظامی‌شناسی، پروین‌شناسی، شهریارشناسی و سعدی‌شناسی با حضور اساتید دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران و علامه‌طباطبایی اشاره کرد. وی از دیگر اقدامات بنیاد استاد شهریار در سال جاری نام برد و به برگزاری هفتمین همایش استاد شهریار در دانشگاه ارومیه اشاره کرد.

به طور مجزا، وند نوروز بیان کرد که در سال جاری، بنیاد استاد شهریار ۴۰ عنوان کتاب را در زمینه زبان و ادبیات فارسی و ترکی، شهریارشناسی و پروین‌شناسی منتشر کرده است. از دیگر برنامه‌های موفق بنیاد استاد شهریار، برگزاری ۱۰ شب شعر در سالن اجتماعات بنیاد به منظور نکوداشت حسین کریمی مراغه‌ای، شاعر ترک‌زبان، و حسین محمدزاده صدیق، شاعر و ادیب، نیز بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *