پایگاه خبری هامپوئیل
0

یارانه 22 بهمن: آخرین اخبار و جزئیات

یارانه 22 بهمن: آخرین اخبار و جزئیات
بازدید 11

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، جزئیات جدید از واریز یارانه 22 بهمن ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

زمان واریز یارانه 22 بهمن ۱۴۰۲

زمان واریز یارانه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲: هر ماه (در تاریخ نوزدهم) یارانه نقدی به حساب تمام سرپرستان خانوارهای مشمول در سراسر کشور واریز می‌شود و از ساعت ۲۴ روز بعد، قابل برداشت است. هرچند که نزدیک به نیمه ماه بهمن هستیم، اما اطلاعات دقیق درباره واریز یارانه در تاریخ ۲۲ بهمن هنوز به دست نیامده است.

افزایش یارانه در سال جدید

در جلسه کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه در مجلس، حسینعلی حاجی دلیگانی اعلام کرد که طبق تصمیمات این کمیسیون در خصوص یارانه نقدی برای سال آینده، هیچ افزایشی اعمال نخواهد شد و میزان یارانه برابر با سال جاری باقی می‌ماند. او افزود که در لایحه بودجه دولت، منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها ابتدا به مبلغ 758 هزار و 800 میلیارد تومان محاسبه شده بود، اما در تصمیمات کمیسیون تلفیق، این مقدار به 708 هزار و 800 میلیارد تومان کاهش یافت.

یارانه 22 بهمن: آخرین اخبار و جزئیات

حذف خانوارها از دریافت یارانه

تحقیقات نشان می‌دهد که با پیاده‌سازی طرح صدک بندی در دی ماه سال جاری، 160 هزار نفر از 60 هزار خانوار به دلیل قرار گرفتن در دو صدک پردرآمد دهک 10 از دریافت یارانه محروم شده‌اند. افراد با درآمدهای بالا و مالکان خودروهای خارجی که در صدکهای پردرآمد دهک 10 قرار می‌گیرند، طبق قوانین اجتماعی از دریافت یارانه محروم می‌شوند. این حذف از یارانه‌ها به اساس قوانین مصوب مجلس انجام می‌شود و از اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان برای شناسایی افراد پردرآمد استفاده می‌شود. افراد به صورت دوره‌ای در این دسته‌بندی‌ها جابه‌جا می‌شوند و افراد دهک 10، به‌ویژه در دو صدک بالا، از دریافت یارانه محروم می‌گردند.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، طیبه حسینی، اظهار داشت که در ماه جاری که یارانه پرداخت شد، به دلیل آزمون وسع سنجی، برخی افراد به عنوان پردرآمد در دهک 10 قرار گرفته بودند و به‌طور خودکار از یارانه حذف شدند. بنابراین، افرادی که یارانه به حساب آن‌ها واریز نشده است، به‌عنوان پردرآمد در دهک 10 قرار گرفته‌اند و از طریق بررسی وسع خانوارها در پایگاه رفاه ایرانیان، افراد به صدکهای مختلف منتقل می‌شوند و آن‌هایی که در دهک 10 قرار می‌گیرند، از یارانه حذف می‌شوند، حتی ممکن است خانوارها از دهک 10 به 9 کاهش یافته و مشمول یارانه شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر