پایگاه خبری هامپوئیل
0

دنیای ورزش در سوگ رکورددار دو ماراتن: جزئیات فوت غم‌انگیز در کنیا

کلوین کیپتوم در سانحه رانندگی جان خود را از دست داد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ایرنا، براساس گزارشی از سی‌ان‌ان، کلوین کیپتوم رکورددار دو ماراتن جهان و جروایس هاکیزیمانا مربی او در سانحه رانندگی در خارج از شهر الدورت دره ریفت کنیا جان خود را از دست دادند. مولینگ رئیس پلیس این شهر به سی‌ان‌ان گفت که کلوین کنترل خود را از دست داد و از جاده منحرف و وارد گودالی در فاصله ۶۰ متری شد و به درخت بزرگی برخورد کرد. این حادثه حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته رخ داد. رکورد جهانی کیپتوم که در مسابقات دو ماراتن شیکاگو در ماه اکتبر ثبت شد، ۲:۰۰:۳۵ بود و این رکورد در چند روز گذشته تایید شد. او در شیکاگو ۵۰ ثانیه رکورد خود را بهبود بخشید تا رکورد ۲:۰۱:۰۹ ساعت را که توسط الیود کیپچوگه دونده کنیایی ثبت شده بود، بشکند. باورها بر این بود که کیپتوم جانشین کیپچوگه و رقیب احتمالی او در دو ماراتن در کمتر از ۲ ساعت است. پس از انتشار خبر درگذشت کیپتوم سباستین کو رئیس فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی گفت: کیپتوم ورزشکاری بود که میراثی خارق‌العاده از خود به جای گذاشت، ما سخت دلتنگ او خواهیم شد. در غم از دست دادن کلوین و مربی او در شوک عمیقی هستیم.
بازدید 8

کلوین کیپتوم و مربی او، جروایس هاکیزیمانا، در یک حادثه رانندگی در خارج از شهر الدورت دره ریفت کنیا جان خود را از دست دادند. این اطلاعات بر اساس گزارشی از شبکه خبری سی‌ان‌ان و تأیید مولینگ، رئیس پلیس شهر مذکور، به دست آمده است.

در این حادثه، کلوین کنترل خودرو را از دست داد و از جاده منحرف شده، سپس با درختی برخورد کرده است. این حادثه در حدود ساعت ۱۱ شب رخ داده است.

کلوین کیپتوم، که اخیراً رکورد دو ماراتن شیکاگو را به دست آورده بود، با رکورد زمانی ۲:۰۰:۳۵ به عنوان دونده سریع‌ترین دو ماراتن جهان شناخته می‌شد. این رکورد، کمتر از ۵۰ ثانیه نسبت به رکورد قبلی بوده و توسط الیود کیپچوگه دونده کنیایی ثبت شده بود.

سباستین کو، رئیس فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی، در حالی که در غم از این فاجعه به سر می‌برد، اظهار داشته که کیپتوم واقعاً ورزشکاری بود که میراث بسیاری را به جای گذاشته است و حالا او را دلتنگ خواهند شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *