پایگاه خبری هامپوئیل
0

افزایش ظرفیت خوابگاه‌های متاهلی در آذربایجان شرقی با ساخت ۴۴۰ واحد جدید

افزایش ظرفیت خوابگاه‌های متاهلی در آذربایجان شرقی با ساخت ۴۴۰ واحد جدید
بازدید 8

تبریز-ایرنا همزمان با اقدامات در سراسر کشور و با استفاده از ویدئو کنفرانس، رئیس‌جمهور دستور داد که عملیات ساخت ۴۴۰ واحد خوابگاهی برای دانشجویان متأهل و دانشگاهیان از دانشگاه‌های مختلف آذربایجان شرقی آغاز شود.

در مراسم آغاز این عملیات که در محل دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد، مقرر گردید که این واحدهای خوابگاهی تا پایان دو سال آینده به اتمام برسد و به دانشجویان متأهل واگذار شود.

رئیس دانشگاه صنعتی سهند اظهار کرد که این دانشگاه با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل راه‌ و شهرسازی آذربایجان شرقی و شرکت عمران شهر جدید سهند، با هدف افزایش آرامش و شادابی در بین قشر نخبه، این پروژه را آغاز کرده و به سرعت پیش می‌برد.

واحدهای مسکونی برای دانشجویان، اعضای هیأت علمی و خوابگاه دانشجویان متأهل در یک مساحت ۱۶ هکتار ساخته خواهند شد.

این طرح بزرگ ملی با هدف اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تحت نظارت دولت سیزدهم به اجرا درآمده و بر اساس توافق بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت راه و شهرسازی، بخشی از زمین‌های اضافی دانشگاه‌های تابع وزارت علوم به استادان و کارکنان واجد شرایط اختصاص داده می‌شود.

علاوه بر دانشگاه صنعتی سهند، عملیات ساخت واحدهای مسکونی برای دانشجویان متأهل در دانشگاه‌های تبریز، هنر اسلامی تبریز و شهرستان مراغه نیز آغاز شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر