پایگاه خبری هامپوئیل
0

اینترنت فراگیر در ۸۸ درصد از روستاهای مراغه

اینترنت فراگیر در ۸۸ درصد از روستاهای مراغه
بازدید 18

مراغه – با وجود اینکه پوشش اینترنت روستایی در مراغه از برنامه ششم توسعه فراتر رفته و به ۸۸ درصد رسیده است، هنوز ۲۹ روستا در این شهرستان از دسترسی به اینترنت محروم هستند.

قاسم جلیلی‌نژاد، سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، در حاشیه جلسه شورای راهبری حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان که در مراغه برگزار شد، با بیان این خبر گفت: “ما به پوشش ۸۸ درصدی اینترنت در روستاهای مراغه قانع نیستیم و در جلسه امروز با حضور نمایندگان اپراتورها، برای پوشش اینترنت روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال برنامه‌ریزی شد.”

وی با اشاره به دشواری‌های پوشش اینترنت در روستاهای باقیمانده، افزود: “این روستاها جمعیت کمتری دارند و دسترسی به آنها نیز سخت‌تر است. با این حال، ما متعهد به گسترش عدالت در توزیع زیرساخت‌ها هستیم و برای پوشش اینترنت این روستاها نیز تلاش خواهیم کرد.”

برنامه‌ریزی برای پوشش اینترنت ۲۹ روستای مراغه

جلیلی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹ روستای مراغه فاقد پوشش اینترنت هستند، از برنامه‌ریزی برای احداث سایت‌ها و نصب دکل‌های اینترنت در این روستاها در جلسه روز جاری خبر داد. وی با تاکید بر اینکه این روستاها تا پایان سال تحت پوشش شبکه اینترنت قرار می‌گیرند، اضافه کرد: “توسعه اینترنت روستایی ضامن ارائه خدمات دولت الکترونیک است.”

انتقاد از سرعت اجرای طرح فیبر نوری در مراغه

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی همچنین از روند اجرای طرح اتصال منازل و کسب‌وکارهای مراغه به اینترنت پرسرعت شبکه فیبر نوری انتقاد کرد. وی با بیان اینکه نسبت به سرعت عمل و کیفیت کار در این طرح رضایت وجود ندارد، از نماینده شرکت “مبین نت” خواست تا در جلسه توضیحات لازم را ارائه دهد.

به گفته جلیلی‌نژاد، مقرر شد سرعت عمل در اجرای طرح و کیفیت حفاری طی دو ماه آینده در مراغه افزایش یابد. تعیین ضرب‌الاجل برای اتمام این طرح از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای راهبری حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی بود.

حضور مدیران کل در جلسه

در این جلسه مدیران کل زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات از جمله ارتباطات زیرساخت، پست، تنظیم مقررات و پست بانک حضور داشتند و چالش‌های پیش‌روی زیرساخت‌های ارتباطی مراغه را مورد بررسی قرار دادند.

برگزاری میز خدمت

همچنین قبل از شروع جلسه شورای راهبری، میز خدمت در محل فرمانداری مراغه تشکیل و به برخی از درخواست‌های مردم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیدگی شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *