پایگاه خبری هامپوئیل
0

جشنواره ملی انتقال یافته‌های تحقیقاتی در مراغه

جشنواره ملی انتقال یافته‌های تحقیقاتی در مراغه
بازدید 24

همایشی به مناسبت روز ملی انتقال یافته‌های تحقیقاتی کشاورزی دیم، با هدف ارتقای بهره‌وری در دیمزارها، در شهر مراغه برگزار گردید.

در این گردهمایی، معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت از ۲۵ استان کشور حضور داشتند.

یافته‌های جدید تحقیقات کشاورزی دیم برای افزایش 25 درصدی تولید محصول

مراغه: در همایشی با حضور مدیران و کارشناسان جهاد کشاورزی، آخرین یافته‌های تحقیقاتی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم در زمینه گندم، جو، نخود، عدس، دانه‌های روغنی و علوفه به منظور انتقال به کشاورزان ارائه شد.

عزیز کریمی، مدیرکل غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، در این همایش گفت: با توجه به اجرای طرح جهش تولید در 25 استان کشور و مشارکت 510 هزار بهره‌بردار، انتقال جدیدترین یافته‌های تحقیقاتی به کشاورزان از طریق کارشناسان ضروری است.

وی افزود: در این همایش، آخرین دستاوردها و ارقام جدید معرفی شده توسط موسسه تحقیقات کشاورزی دیم به اطلاع کارشناسان حاضر رسانده می‌شود تا از طریق آنها به کشاورزان منتقل شود.

کریمی با اشاره به بارندگی‌های مناسب سال زراعی جاری، پیش‌بینی کرد که تولید محصول زراعی در کشور 25 درصد افزایش یابد.

مظفر روستایی، رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، نیز در این همایش گفت: تاکنون 113 رقم جدید برای کشت در دیمزارهای کشور توسط این موسسه معرفی شده است.

وی افزود: آشنایی با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی موسسه دیم و افزایش بهره‌وری در طرح جهش تولید در دیمزارها از جمله اهداف اصلی برگزاری این برنامه علمی و آموزشی است.

موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با مرکزیت مراغه و با داشتن 9 ایستگاه اصلی، 1 معاونت و 9 ایستگاه همکار، در استان‌های دیم‌خیز کشور فعالیت‌های تحقیقاتی خود را انجام می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *