پایگاه خبری هامپوئیل
0

واجدین شرایط رای انتخابات در مراغه و عجب‌شیر به ۲۷۸ هزار نفر رسید

واجدین شرایط رای انتخابات در مراغه و عجب‌شیر به ۲۷۸ هزار نفر رسید
بازدید 29

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه اعلام کردند که ۲۷۸ هزار نفر از جمعیت شهرستان‌های مراغه و عجب‌شیر، در انتخابات یازدهم اسفند امسال حق رأی دارند.

واجدین شرایط رای انتخابات در مراغه و عجب‌شیر به ۲۷۸ هزار نفر رسید

انتخابات مجلس دوازدهم: تایید صلاحیت ۴۳ داوطلب در مراغه و عجب‌شیر

به گزارش ایرنا، در دومین جلسه از کمیته جلب مشارکت‌های انتخاباتی این شهرستان، “داود اسدیان” افزود: از این تعداد، ۲۰۳ هزار نفر ساکن مراغه و ۷۵ هزار نفر ساکن عجب‌شیر هستند.

واجدین شرایط رای انتخابات در مراغه و عجب‌شیر به ۲۷۸ هزار نفر رسید

۱۰ هزار و ۵۰۰ رای اولی، منتظر یازدهم اسفند در مراغه

وی همچنین متذکر شد که ۴۳ نامزد برای انتخابات مجلس دوازدهم در منطقه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر تأیید صلاحیت خود را دریافت کرده‌اند. همچنین، اعلام کرد که ۱۰،۵۰۰ نفر از شهروندان واجد شرایط رای اولیه از مراغه هستند، و ۸،۰۰۰ نفر دیگر نیز از ساکنان عجب‌شیر هستند که می‌توانند در رای‌گیری اولیه شرکت کنند.

به گفته فرماندار مراغه، شرکت حداکثری در انتخابات یازدهم اسفندماه برای دشمنان نگران کننده و برای دوستداران امیدبخش است. علاوه بر اینکه باید به مشارکت حداکثری توجه شود، سلامتی، امنیت و رقابت انتخاباتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

“اسدیان” تأکید کرد که دشمنان انتخابات را تحریم می‌کنند. انتخابات در ایران به عنوان یکی از عناصر مهم مردم‌سالاری دینی شناخته می‌شود و اولویت اصلی آن مشارکت حداکثری است.

وی درباره استفاده از فضاهای عمومی شهر برای افزایش هیجان انتخاباتی اظهار داشت: هر دستگاه اجرایی شهرستان برای بالا بردن آگاهی از اهمیت مشارکت در انتخابات، یک بنر را در محل قابل مشاهده مردم نصب می‌کند و تلاش می‌کند تا اصناف نیز در ایجاد هیجان انتخاباتی مشارکت داشته باشند.

فرماندار مراغه از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درخواست کرده است تا برنامه‌هایی برای منتشر کردن محتوای انگیزشی جهت جذب مشارکت حداکثری در فضای مجازی راه‌اندازی کند.

“اسدیان” همچنین از ظرفیت سمن‌ها، جلب مشارکت زنان در انتخابات، اجرای برنامه‌های زنده رادیویی و برگزاری ایستگاه‌های انتخاباتی برای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات یازدهم اسفندماه سخن گفت.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تاریخ یازدهم اسفندماه برگزار خواهد شد و یک نماینده از حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر به مجلس دوازدهم انتخاب خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *