پایگاه خبری هامپوئیل
0

برگزیدگان سومین دوره جشنواره عکس ارسباران معرفی شدند

برگزیدگان سومین دوره جشنواره عکس ارسباران معرفی شدند
بازدید 10

خبرگزاری ایسنا-آذربایجان شرقی دبیر سومین جشنواره سراسری عکس ارسباران، سعید قاسمی، از معرفی آثار راه یافته به جشنواره ملی عکس ارسباران، خبر داد.

قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: با انتشار فراخوان برگزاری سومین جشنواره سراسری عکس ارسباران، بیش از ۱۸۰۰ اثر برجسته از اکثر استان‌های کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شدند. پس از مراحل بررسی، داوری و بازبینی مجدد، ۵۹ اثر در بخش‌های مختلف از جمله مستند اجتماعی، سوغات ارسباران، بخش موبایلی و بخش دانش‌آموزی انتخاب و به نمایشگاه این دوره جشنواره راه یافتند.

وی افزود: در سومین دوره جشنواره سراسری عکس ارسباران، آثار به بخش‌های مختلفی تقسیم شدند از جمله بخش مستند اجتماعی، بخش ویژه (سوغاتی ارسباران)، بخش گوشی همراه و دانش آموزی. این جشنواره با هدف ثبت زیبایی‌های ارسباران، معرفی مشاغل سنتی، توسعه گردشگری، حفظ محیط زیست ارسباران و بررسی نقش این منطقه در مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار شد. پس از داوری، آثار منتخب در نمایشگاه انتخاب شدند.

رئیس انجمن عکاسی شهرستان اهر اعلام کرد: آثاری که به نمایشگاه سومین دوره جشنواره سراسری عکس ارسباران راه یافتند، شامل موارد زیر است:

در بخش مستند اجتماعی: امیر یوسفیان اهری با ۲ اثر از اهر، علی اصغر یوسفی با ۲ اثر از اراک، ابراهیم علیپور با ۲ اثر از بانه، مهدی ایمانی با ۲ اثر از اهر، آرمان سرابی تبریزی با ۲ اثر از تبریز، پویا بیات با ۲ اثر از زنجان و علیرضا ناجیان از مراغه و علی نوجوان از اهر، علیرضا رحمانی از تاکستان، هادی عباسقلیزاده از اهر، اصغر ازدشت از اهر، مصطفی قربان موحد از اهر، امیر نواده شهلا از تبریز، مهدی پورنصر از تبریز، سجاد ابراهیمی از تبریز، جواد صدری از تبریز، بهزاد عظیمی از تبریز و میترا محمد پور و مهدی دایلاری اصل از اهر، که هرکدام با یک اثر به نمایشگاه راه یافتند.

دبیر سومین جشنواره سراسری عکس ارسباران افزود: همچنین در بخش ویژه (سوغات ارسباران)، آثار زیر به نمایشگاه راه یافتند: مینا نوعی از تبریز با ۲ اثر، علی اصغر یوسفی از اراک با ۲ اثر، مهدی ایمانی از اهر با ۲ اثر و مصطفی قربان موحد از اهر، هادی برومند نژاد از اهر، اصغر ازدشت از اهر و علیرضا رحمانی از تاکستان، مهران چراغچی بازار از تبریز، که هر یک با یک اثر به نمایشگاه دعوت شدند.

در بخش عکاسی با تلفن همراه، امیر یوسفیان اهری از اهر با ۲ اثر، مهدی ایمانی از اهر با ۲ اثر و زهرا جعفری از اهر، زهرا گوزلی از اهر، ابراهیم علیپور از بانه، جواد ابراهیم پور عنبرلو از اهر و حسنیه اکبری کامران ور از تبریز، هرکدام با یک اثر به نمایشگاه راه پیدا کردند.

وی اظهار داشت: در بخش دانش آموزی، پرنیان محمدی از دبیرستان مهدیه اهر با دو اثر، حنانه زارعی از دبستان شهید محمود عمله زاده اهر با دو اثر، ائلیار قربان موحد از دبستان شهید فتحی اهر با دو اثر، حدیث زرگریان اهری از دبیرستان صدرای ولایت اهر با دو اثر و تینا اسدی از دبستان شهید محمود عمله زاده اهر و آرمین شبیهی دبستان شهید هاشمی نژاد اهر هر یک با یک اثر به بخش نمایشگاه سومین دوره جشنواره سراسری عکس ارسباران راه یافتند.

قاسمی اظهار کرد: طبق فراخوان جشنواره، تعداد سه اثر در بخش مستند اجتماعی، سه اثر در بخش سوغات ارسباران به عنوان رتبه‌های اول تا سوم و همچنین در بخش موبایلی پنج اثر و بخش دانش آموزی نیز پنج اثر هم‌تراز به عنوان آثار برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه جشنواره که در اواخر بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود از منتخبین هر بخش تجلیل خواهد شد.

وی افزود: نمایشگاه آثار برگزیده سومین دوره جشنواره سراسری عکس ارسباران از ۲۶ بهمن ماه تا ۴ اسفند ماه سال جاری در نگارخانه مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان اهر برای بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر