پایگاه خبری هامپوئیل
0

سهم ۴۰ هزار نفری جوانان در جمعیت مراغه

سهم ۴۰ هزار نفری جوانان در جمعیت مراغه
بازدید 5

مراغه- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت مراغه اعلام کرد که حدود ۴۰ هزار جوان در این شهرستان ساکن هستند و نیمی از آنها تحت پوشش مرکز بهداشت قرار دارند.

دکتر الهه حق‌گشایی، در گفت‌وگویی با خبرنگار ایرنا در کنار افتتاح چند طرح بیمارستانی، اعلام کرد که طی سال جاری بیش از ۱۱۷ هزار بار خدمات به جوانان ارائه شده است.

وی بیان کرد که تلاش‌ها برای پوشش حداکثری این قشر جوان ادامه دارد و با اشاره به ابلاغیه‌های جدید وزارت بهداشت، سن جوانی از ۱۷ تا ۴۰ سال تعریف شده است.

همچنین اعلام کرد که هفته جوان از دوم تا هشتم اسفند ماه برگزار می‌شود و برنامه‌های فرهنگی مختلفی از جمله برنامه‌هایی درباره معایب تک‌فرزندی و ضرورت اهمیت جمعیت جوان در این هفته برنامه‌ریزی شده است.

دکتر حق‌گشایی به مشاوره‌های رایگانی که طی این هفته به جوانان ارائه می‌شود اشاره کرد و اظهار داشت که موضوعاتی مانند تعاملات اجتماعی، مدیریت خشم و ارتباطات اجتماعی از جمله موضوعات مورد بحث در این مشاوره‌ها هستند.

وی همچنین تأکید کرد که با همکاری دستگاه‌های اجرایی و برخی فعالیت‌های فرهنگی، جمعیت جوان در این شهرستان در حال رشد است.

به گزارش ایرنا، طی این مراسم، چندین طرح توسعه بیمارستان امیرالمومنین (ع) از جمله کلینیک توانبخشی و دو واحد رفاهی با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۲۰۶۲ مورد تولد در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان ثبت شد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، افزایش ۴۷ موردی و رشد تدریجی تولد را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر