پایگاه خبری هامپوئیل
0

واکنش باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به تهدید AFC

واکنش باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به تهدید AFC
بازدید 18

کنفدراسیون فوتبال آسیا خطاب به فدراسیون فوتبال اعلام کرده است؛ اگر این فصل مشکل مالکیت تیم‌های استقلال و پرسپولیس حل نشود، به آن‌ها اجازه حضور در لیگ نخبان آسیا را نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی هامپوئیل، در فصل گذشته، بدهی‌های استراماچونی باعث از دست دادن فرصت حضور تیم استقلال در لیگ قهرمانان آسیا تا ۱۱ فروردین شد. به علت حذف استقلال از این تورنمنت، کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم پرسپولیس اجازه حضور در مسابقات را داد. اگرچه استقلال به دلیل بدهی به استراماچونی از جدول بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا خارج نمی‌شد، اما با توجه به مالکیت مشترک با پرسپولیس، اجازه حضور در بازی‌ها را نمی‌گرفت.

رضا درویش، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، این موضوع را صراحتاً به تأکید کرد و از نشست با زارعی – رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال – خبر داد: “جلسه بسیار مفیدی بود و تمام موارد به خوبی بحث شد. خطری که با آن مواجه هستیم، بسیار وخیم است و از آن نزدیک‌تر می‌شود. اعلام شد که اوضاع بسیار پیچیده است و باید مسئله مالکیت را روشن کنیم. برخی از این موارد در دست ما و باشگاه نیست و شاید حتی در اختیار وزارت ورزش هم نباشد. باید دولت تصمیم بگیرد و موضوع مالکیت را مشخص کند. اطلاعاتی دارم که تصمیمی گرفته شده اما نمی‌دانم چه اندازه عملیاتی خواهد بود.”

تجربه نشان داده است که دولت در بسیاری از موارد، نیازهای کنفدراسیون فوتبال آسیا را جدی نگرفته و فکر می‌کند که این کنفدراسیون تهدیدی جدی را برای تیم‌های استقلال و پرسپولیس ایجاد نخواهد کرد! این در حالی است که تجربه نشان داده است این تصور اشتباه است و این بار حذف همزمان تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ نخبگان آسیا، به‌طور قابل‌توجهی به فنی، روحی و روانی آنان صدمه می‌زند و باید این تهدید را جدی گرفت.

سال‌هاست که دولت تلاش می‌کند این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کند، اما تاکنون موفقیتی در این زمینه حاصل نشده است. به نظر می‌رسد برخی از کارها در فوتبال ایران، حتی از ارسال موفق ماهواره به فضا هم دشوارتر است!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *