پایگاه خبری هامپوئیل
0

حضور سه دانشمند از دانشگاه‌های مراغه در جمع نخبگان علمی جهان

حضور سه دانشمند از دانشگاه‌های مراغه در جمع نخبگان علمی جهان
بازدید 8

مراغه-ایرنا- سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه اعلام کرد: در طی روزهای اخیر، موسسه ISC توانسته است فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد برتر جهان در سال ۲۰۲۳ میلادی را در ۲۲ حوزه علمی تدارک دهد، که نام سه استاد دانشگاه‌های این شهرستان نیز در این فهرست به چشم می‌خورد.

دکتر “ابراهیم علی‌افسری” در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کردند: این سه پژوهشگر به دانشگاه مراغه و دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان وابسته هستند و عضو هیئت علمی این دانشگاه‌ها می‌باشند.

به گفته ایشان، دکتر “ادریس حسن‌پور” عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی مراغه و متخصص مدیریت بهداشت و درمان و فلوشیپ پزشکی مبتنی بر شواهد در حوزه پزشکی بالینی است که در این فهرست قرار دارد.

علاوه بر این، دکتر “حسین نامی” از دانشگاه مراغه که دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک است، نیز در حوزه مهندسی در این فهرست ذکر شده است.

سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه افزود: همچنین، دکتر “مهدی اسرافیلی” از دانشگاه مراغه که دارای مدرک دکتری شیمی است، در حوزه شیمی در این فهرست به عنوان یکی از پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان معرفی شده است.

دکتر “علی‌افسری” اظهار کرد: یکی از مسئولیت‌های اصلی موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، ارائه امکانات برای شناسایی و معرفی پژوهشگران پر استناد برتر است. این افراد مهمترین عوامل در تولید علم و دانش محسوب می‌شوند و تعداد مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی و پژوهشگران پر استناد، از شاخص‌های اصلی مرجعیت علمی در سطح جهان به شمار می‌آیند.

به گزارش ایرنا، در میان جامعه محلی، که شامل نخبگانی است که در اطراف ما زندگی می‌کنند، افرادی وجود دارند که می‌توانند به عنوان نمونه‌های الگو برای جوانان معرفی شوند و پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان از جمله این الگوها هستند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *