پایگاه خبری هامپوئیل
0

حضور فیلم مراغه‌ای در جشنواره نذرا فلسطین

حضور فیلم مراغه‌ای در جشنواره نذرا فلسطین
بازدید 19

فیلم کوتاه “اتل متل یک کودک”، کارگردانی از مراغه، به نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی نذرا فلسطین در پادوا، ایتالیا، راه یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در مرکز آذربایجان شرقی، فیلم کوتاه “اتل متل یه کودک” به شکل داستانی، داستان دختری به نام معصومی را که در تمایل به آزادی فلسطین اشغالی غرق است، روایت می‌کند.

این اثر توسط سجاد رفیعی به کارگردانی در انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه تهیه و تولید شده است و به هفتمین جشنواره بین المللی نذرا فلسطین در پادوا، ایتالیا، راه یافته است.

در این فیلم، الیسا اژدری به عنوان بازیگر اصلی حضور دارد و نوازندگی آن به عهده حسن توفیقی بوده است.

نذرا فیلم کوتاه، به عنوان یک پروژه سینمایی متمرکز بر فلسطین، در سال ۲۰۱۷ از تلاش مشترک انجمن‌ها، داوطلبان و شهروندانی که به خاورمیانه، سینما و همبستگی با آرمان فلسطین علاقه‌مندند، شکل گرفت.

نام “نذرا” در زبان عربی به معنای “نگاه” است که در سینما به عنوان نماد انتخاب شده است، هدف اصلی این جشنواره گسترش دیدگاه عمومی نسبت به مسئله فلسطین و حمایت از فیلم‌های کوتاه فلسطینی است که خود را به عنوان ابزاری برای مقاومت فرهنگی در نظر می‌گیرند و داستان‌های مردمان فلسطین را به تصویر می‌کشند و نویسندگان این سرزمین را در زمینه سینما تقویت می‌کنند تا صدایشان به جهان بشنود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *