پایگاه خبری هامپوئیل
0

کلنگ زنی ساختمان جدید انتقال خون مراغه

کلنگ ساختمان جدید انتقال خون مراغه به زمین زده شد
بازدید 29

با حضور مدیرکل، معاون، و رئیس حراست انتقال خون استان آذربایجان شرقی، همچنین مسئولان استانی و شهرستانی، مراسم کلنگ‌زنی برای ساختمان جدید پایگاه انتقال خون در شهرستان مراغه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان آذربایجان شرقی، آیین کلنگ‌زنی و احداث ساختمان جدید با حضور دکتر مهدی رسولی، مدیرکل انتقال خون، و مهندس حسنی، مدیرعامل شرکت کاوه سودا، همراه با مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

دکتر مهدی رسولی در این مراسم اظهار داشت که در حین بازدید‌های مکرر از پایگاه ثابت اهدای خون در شهرستان مراغه، مشاهده شد که فضای فیزیکی مناسبی برای مردم این شهرستان وجود ندارد.

او افزود که با توجه به تلاش‌ها و رایزنی‌های انجام شده، خیر نیکوکار ابراهیم عسگریان آمادگی خود را برای ایجاد این فضا اعلام کرد.

دکتر مهدی رسولی افزود که ساختمان جدید پایگاه انتقال خون در شهرستان مراغه، با زیربنایی بالغ بر ۱۰۶۰ متر مربع در ۳ طبقه و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال، توسط ابراهیم عسگریان ساخته خواهد شد. این ساختمان به مدت ۳ سال به پایان می‌رسد.

همچنین، مدیرکل انتقال خون استان آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش‌های این اداره کل برای تشویق به اهدای خون مستمر، بیان کرد که آمارها نشان می‌دهند افرادی که به صورت مستمر خون اهدا می‌کنند، به سلامتی خود ارزش بیشتری می‌دهند.

او افزود که از اهداکنندگان مستمر سالیانه ۳ یا ۴ بار خون دریافت می‌شود و آزمایش‌های معمول انتقال خون نشان می‌دهد که آلودگی خون در این افراد نسبت به میانگین جامعه کمتر است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *