پایگاه خبری هامپوئیل
0

افتتاح ناقص ورزشگاه مراغه، استاندار را شگفت‌زده کرد

افتتاح ناقص ورزشگاه مراغه، استاندار را شگفت‌زده کرد
بازدید 15

ورزشگاه پنج هزار نفری مراغه، با وجود مشکلات و نواقص متعدد، سه بار در دولت گذشته افتتاح شده است که باعث تعجب استاندار آذربایجان شرقی شده است.

افتتاح ناقص ورزشگاه مراغه، استاندار را شگفت‌زده کرد

بازدید استاندار آذربایجان‌شرقی از طرح‌های عمرانی مراغه – ورزشگاه پنج هزار نفری

به گزارش ایرنا در بازدید از این ورزشگاه، “مالک رحمتی” اظهار داشت: “این ورزشگاه هنوز به انشعاب آب، فاضلاب، برق و گاز مجهز نشده است و برای تکمیل آن نیاز به حدود هزار میلیارد ریال داریم. پس چگونه ممکن است که این ورزشگاه رسما افتتاح شده باشد؟”

وی تاکید کرد که استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل و بهره‌برداری از این ورزشگاه ضروری است و افزود: اگر امکان وجود داشته باشد، یک طرح اقتصادی برای این ورزشگاه تدوین شده و بهره‌برداری از آن از طریق قرارداد مشارکت با بخش خصوصی انجام شود.

رحمتی نیز اظهار کرد که تکمیل این ورزشگاه از طریق مصوبات سفرهای رییس‌جمهور پیگیری خواهد شد و در صورت عدم تامین منابع مورد نیاز، اعتبار لازم از منابع استانی برای خرید انشعابات به دست خواهد آمد.

استاندار آذربایجان‌شرقی هم تاکید کرد که عدم بهره‌برداری از این ورزشگاه پس از سال‌ها اتلاف مال عمومی است و این در حالی است که چند دهه از آغاز اجرای این طرح می‌گذرد.

«داود اسدیان»، فرماندار مراغه، افزود که سیستم زهکشی زمین دارای مشکلات فنی است و آسانسور آن در مراحل اجرایی حذف شده است و اظهار کرد: تکمیل این ورزشگاه از جمله مطالبات جامعه ورزشی و مدیران شهرستان در سفر دوم رییس‌جمهور به استان است.

رییس اداره ورزش و جوانان مراغه هم با اشاره به گذشت ۳۵ سال از ابتدای اجرای ورزشگاه پنج هزار نفری این شهرستان، اظهار کرد: تکمیل این ورزشگاه از نیازهای اساسی جامعه ورزشی این منطقه است.

«مهدی وجدی» افزود: با وجود سه‌بار افتتاح شدن در سال‌های گذشته، ورزشگاه هنوز نواقص جدی دارد و انشعابات آب، برق و گاز ندارد، همچنین ساختمان نگهبانی و سیستم روشنایی نیز وجود ندارد و زمین چمن دوم آن نیز نیمه‌کاره باقی مانده است که این مسائل جزو نواقص اساسی آن به شمار می‌روند.

«وجدی» بیان کرد که این طرح از منابع ملی تامین می‌شود و پرونده آن در سطح ملی پیگیری شده است؛ بنابراین امکان تخصیص اعتبارات ملی برای تکمیل آن وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، تمامی انجمن‌های ورزشی و اماکن ورزشی مختلف در این ورزشگاه پیش‌بینی شده است و علاوه بر آن، ۲.۵ هکتار فضای خالی در نزدیکی آن وجود دارد که با تکمیل آن می‌توان به نیازهای جامعه ورزشی شهرستان پاسخ داد.

ورزش در مراغه در دوره دولت سیزدهم رونق یافته است، به گونه‌ای که تعداد بیمه‌شدگان ورزشی این شهرستان از ۶ هزار و ۷۰۰ نفر در دوره قبل از شیوع کرونا به ۱۰ هزار نفر در حال حاضر افزایش یافته است.

افتتاح ناقص ورزشگاه مراغه، استاندار را شگفت‌زده کرد

ادای احترام استاندار آذربایجان‌شرقی به شهدا در سفر به مراغه

استاندار آذربایجان‌شرقی در سفر یکروزه‌اش به مراغه در گلشن زهرا(س) حضور یافت و به شهدای گلگون‌کفن این شهرستان و همچنین ۱۶ شهید گمنامی که در این مکان مقدس به حاک سپرده شده اند، ادای احترام کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *