پایگاه خبری هامپوئیل
0

همت بلند امدادگران بعد از 15 ساعت عبور از مسیر برفی برای نجات جان یک انسان

همت بلند امدادگران بعد از 15 ساعت عبور از مسیر برفی برای نجات جان یک انسان
بازدید 7

رئیس جمعیت هلال احمر مراغه اعلام کرد که پیرمرد بیماری‌زده پس از ۱۵ ساعت تلاش فراوان امدادگران، به بیمارستان امیرالمومنین علی (علیه السلام) این شهرستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، غفاری اظهار داشت: شب گذشته وضعیت ناگوار پیرمرد ۷۷ ساله‌ای که در روستای گل چوان ساکن بود، به پایگاه امدادی گزارش شد و تیم امدادی فوراً به محل اعزام شد.

وی افزود: امدادگران نیمه شب در روستا حاضر شدند و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند، اما به دلیل کولاک شدید و بسته شدن مسیر، انتقال پیرمرد به شهر امکان‌پذیر نبود.

غفاری توضیح داد: محل واقع شدن این روستا در دامنه جنوبی سهند و برفباری شدید باعث مسدود شدن مسیر شده بود. بنابراین، تیم پشتیبان به همراه یک دستگاه گرایدر و ماموران راهداری برای بازکردن مسیر به منطقه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: با تلاش ۹ امدادگر و مامور راهداری به مدت ۱۵ ساعت، مسیر روستای گل چوان از برف پاک شد و پیرمرد به بیمارستان منتقل شد.

رئیس جمعیت هلال احمر مراغه اظهار کرد: پس از انتقال به بیمارستان، پیرمرد اهل روستای گل چوان با علائم بیماری سکته مغزی بستری شد و وضعیت عمومی او بهبود یافته است.

غفاری توضیح داد: ارتفاع برف تا ۲ متر در مسیر روستا و کولاک شدید، باعث تاخیر در عملیات امداد و نجات شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *