پایگاه خبری هامپوئیل
0

تولد ۲۶۲۷ نوزاد در شش ماهه اول سال جاری در مراغه

تولد ۲۶۲۷ نوزاد در شش ماهه اول سال جاری در مراغه
بازدید 15

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه اعلام کرد که از آغاز سال جاری تا کنون، تعداد ۱۴۱۵ نوزاد پسر و ۱۲۱۲ نوزاد دختر، جمعاً ۲۶۲۷ نوزاد در شهرستان مراغه به دنیا آمده‌اند. این اطلاعات توسط رئیس دانشکده در ثبت احوال شهرستان اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، ارجمند، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه، در حاشیه خبرنامه‌ای اظهارات خود را با اشاره به ثبت تولد ۲۶۲۷ نوزاد در مراغه از ابتدای سال تاکنون، افزود که نرخ جمعیت در حال کاهش است و اگر این روند ادامه یابد، تا ۲۰ سال آینده به ازای هر پنج سالمند یک کودک خواهیم داشت.

رئیس دانشکده به تاثیرات منفی این نرخ کاهشی بر جمعیت و اقتصاد کشور اشاره کرده و تاکید کرده است که تمایل به تک‌فرزندی باعث کاهش میزان باروری و پیری جمعیت می‌شود. او اظهار داشته که این مسئله نقش مهمی در کاهش سرمایه انسانی و توسعه اقتصادی دارد.

ارجمند با اشاره به تدابیر اتخاذ شده توسط دانشکده علوم پزشکی مراغه در جهت افزایش فرزندآوری، اعلام کرد که این دانشکده به عنوان بخشی از قانون حمایت از خانواده و جوانان، اقدامات متنوعی را در دستور کار قرار داده است. ایجاد مرکز ناباروری سطح دو در شهرستان نیز یکی از این اقدامات است.

وی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در جهت ترویج زایمان طبیعی، اظهار کرد که درصد زایمان طبیعی در این دانشکده با کاهش دو درصدی به ۵۰.۷۹ درصد رسیده است.

او افزود که حدود ۲۰ درصد از زایمان‌های انجام شده در این دانشکده به صورت فیزیولوژیک بوده‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *