پایگاه خبری هامپوئیل
0

رویداد بزرگ هنری در مراغه: شانزدهمین هفته فیلم و عکس آغاز شد

بازدید 32

مراغه-ایرنا شانزدهمین دوره فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، آغاز شد و برنامه‌های آن تا ۱۸ بهمن ماه در سینما “فرهنگ” و گالری استاد “نیکخو” برگزار خواهد شد.

رویداد بزرگ هنری در مراغه: شانزدهمین هفته فیلم و عکس آغاز شد

رویداد بزرگ فرهنگی در مراغه: جشنواره فیلم و عکس با نمایشگاه، اکران و کارگاه آموزشی

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه، در حاشیه آغاز این دوره از رویداد فرهنگی و هنری، به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که امروز ظهر، با افتتاح نمایشگاه عکس در گالری استاد نیکخو، شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه آغاز شده است.

“یوسف عبدی” اظهار کرد: پس از انتشار یک فراخوان برای نمایشگاه عکس، ۱۵۰ اثر از ۳۵ هنرمند به دبیرخانه ارسال شدند و در نهایت ۳۴ عکس برگزیده در معرض بازدید قرار گرفتند.

به گفته وی، عکاسانی همچون “احسان شایان”، “امیر عطارحسینی”، “آنیل محمودزاده”، “بهار رضاپور”، “بهزاد سخی”، “ثمین شقاقی”، “رضا حبابی”، “سحر ابوالقاسمی”، “سمانه عیدی”، “سولماز یزدانی”، “شقایق مهدوی‌نیا”، “ندا صمدی”، “علیرضا ناجیان” و “علی عباسقلی‌زاده” از جمله عکاسانی هستند که اثرهای برگزیده داشتند.

“عبدی” افزود: در این نمایشگاه، عکاسانی مانند “غزال رهنما”، “فرشید ضیاءالملک“، “وحید فلاحی مطلق”، “محدثه امیری”، “محدثه صادقی”، “محمدرضا شیرزاد”، “مسعود مقدم حیدری”، “معصومه عابدزاده”، “مهدی نویدجو”، “مهشید خلیل‌زاده”، “میلاد ابراهیمی”، “نازیلا عابدزاده”، “نازیلا شکری” و “هادی رستمی‌آذر ورجوی” حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تا ۲۰ بهمن ماه جاری برای عموم بازدید کنندگان باز است، افزود: هفدهمین هفته فیلم و عکس مراغه با برگزاری کارگاه “نقد و تحلیل آثار عکاسان شرکت‌کننده در نمایشگاه” و با حضور استاد “احمد دادرس فیاض” ادامه یافته و در روزهای آینده با نمایش فیلم و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بخش فیلم این رویداد فرهنگی و هنری شامل فیلم‌های منتخب از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و فیلم‌های تولیدی انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه بوده است.

اکران «نوشابه مشکی» در ساعت ۱۶:۳۰

براساس برنامه شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز، دوشنبه چهار فیلم برگزیده از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نمایش درآمده است. این فیلم‌ها شامل “نوشابه مشکی”، “ضدیخ”، “هرس” و “آچمز” می‌باشند.

همچنین از ساعت ۱۷:۳۰ امروز، دوشنبه، فیلم‌های “تحفه”، “دومینو“، “سنگ نگاره‌ها” و “حس تلقین”، که برخی از فیلم‌های تولیدی انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه هستند، نیز پخش می‌شود.

این هفته فیلم و عکس مراغه از فردا، سه‌شنبه ادامه پیدا می‌کند. این برنامه شامل پخش چهار فیلم برگزیده از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران است، که از ساعت ۱۶:۳۰ نمایش داده خواهند شد. این فیلم‌ها شامل “آقای هندرسون” با مدت ۱۵ دقیقه، “قهوه‌خانه عاشقالر” با مدت ۱۷ دقیقه، “نحسی” با مدت ۲۶ دقیقه و “۹ دقیقه بامداد” با مدت ۱۴ دقیقه هستند.

در بخش دوم از روز دوم این رویداد فرهنگی و هنری، فیلم‌های “اَتل مَتل یه کودک”، “کریم”، “اجرای یک سکوت”، “خَوَن“، “اجاره داده می‌شود” و “ناشناس” از ساعت ۱۷:۳۰ نیز نمایش داده خواهند شد.

رویداد بزرگ هنری در مراغه: شانزدهمین هفته فیلم و عکس آغاز شد

همکاری با عباس کیارستمی: نقطه عطفی در کارنامه استاد علیرضا انصاریان

همچنین کارگاه “انتقال تجربه در فیلم کوتاه” با حضور استاد “علیرضا انصاریان” از ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

در سومین روز از شانزدهمین هفته فیلم و عکس مراغه، کارگاه آموزشی با عنوان “ژانر بومی‌گرایی در فیلم کوتاه” با حضور استاد هادی افتخارزاده برگزار می‌شود. این کارگاه در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در روز چهارشنبه ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، انجمن سینمای جوانان مراغه با بیش از ۴۰ سال تجربه در زمینه آموزش و تولید فیلم کوتاه و عکاسی، این کارگاه را برگزار می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *