پایگاه خبری هامپوئیل
0

نهمین کنفرانس زئولیت در مراغه برگزار می‌شود

نهمین کنفرانس زئولیت در مراغه برگزار می‌شود
بازدید 14

رئیس هشتمین همایش زئولیت‌ها اعلام کرد: این همایش توسط انجمن شیمی ایران در ماه شهریور امسال در دانشگاه مراغه برگزار می‌شود.

مراغه: نهمین کنفرانس زئولیت انجمن شیمی ایران با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه ماده معدنی زئولیت و آشنایی پژوهشگران جوان با این سنگ معدنی، در تاریخ 17 و 18 شهریور 1403 در دانشگاه مراغه برگزار می‌شود.

مهدی اسرافیلی دیزجی، رئیس مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران، آذربایجان شرقی، در این باره گفت: این کنفرانس فرصتی برای تبادل نظر و ارائه دستاوردهای علمی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان در حوزه‌های مختلف زئولیت‌ها از جمله زئولیت‌های طبیعی، مواد منفذدار پروس و سلسله مراتبی، شیمی میزبان، کاتالیست، بیوکاتالیست، الکتروکاتالیست، پتروشیمی و پالایش، فرآیند‌های جداسازی، مدل‌سازی و شبیه‌سازی، جذب، محیط زیست، نانوتکنولوژی، و کامپوزیت‌ها و نانوکامپوزیت‌ها را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مقالات این کنفرانس در پایگاه‌های سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه‌گذاری خواهند شد، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا 20 تیر 1403 برای شرکت در این کنفرانس و ارسال مقالات خود از طریق وب‌سایت کنفرانس اقدام کنند.

گفتنی است زئولیت‌ها گروهی از مواد معدنی هستند که به دلیل ساختار متخلخل خود، کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف از جمله تصفیه آب، جداسازی گاز، کاتالیز و داروسازی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان مقاله می‌توانید به وب‌سایت نهمین کنفرانس زئولیت انجمن شیمی ایران به آدرس https://9zcics.maragheh.ac.ir/fa/ مراجعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *