پایگاه خبری هامپوئیل
0

رونق کسب‌وکار و رفع موانع بین‌المللی اولویت کار دولت دوازدهم

رونق کسب‌وکار و رفع موانع بین‌المللی اولویت کار دولت دوازدهم
بازدید 19

نماینده مردم منطقه‌های مراغه و عجب‌شیر در مجلس، در جلسه‌ای اظهار داشت: اگرچه در بخش‌های مختلف اقتصادی مشکلات متعددی وجود دارد، اما اگر به ریشه‌های مسائل توجه نکنیم، به سمت راه‌های بن‌بستی حرکت خواهیم کرد و فقط در سطح مسائل پیش‌روی خواهیم رفت.

یکی از ریشه‌های اصلی مشکلات اقتصادی امروز، چالش‌های بین‌المللی است که اقتصاد ما را از جهات مختلف تحت فشار قرار داده است. باید توانایی ما را در مقابله با این موانع بین‌المللی که به کشورمان آسیب می‌رساند، تقویت کنیم و برای این منظور، همکاری میان مجلس و دولت ضروری است.

در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید فرید موسوی درباره اولویت‌های مجلس دوازدهم اظهار کرد که این اولویت‌ها باید با توجه به وظایف و اختیارات مجلس، و همچنین به رهنمودهایی که مقام معظم رهبری در پیام مربوط به آغاز به کار مجلس دوازدهم اعلام کردند، تعیین گردد.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از مواردی که رهبری در پیامات خود بر آن تأکید داشته، امیدآفرینی است. او ادامه داد که دومین اولویتی که باید مورد توجه قرار گیرد، ضرورت نگاه کلان مجلس به مسائل است. به دلیل ساختار نظام تقنین، معمولاً مسائل منطقه‌ای در اولویت قرار می‌گیرند، اما باید توجه به مسائل کلان، به‌ویژه حل مسائل و مشکلات شهرستانی و منطقه‌ای، فراهم شود.

وی افزود که هرچند مسائل و موضوعات اقتصادی مهم هستند، اما بالاتر از آن، چالش اصلی کشور در سرمایه اجتماعی است. این چالش سرمایه اجتماعی را بهبود می‌بخشد و حل مسائل اقتصادی را آسان‌تر می‌کند.

اگر ما توانایی اصلاح و ارتقاء سرمایه اجتماعی را داشته باشیم و سعی کنیم مردم را کمتر عصبانی کنیم و اولویت‌ها را به گونه‌ای تعیین کنیم که مردم از آن حمایت کنند، زمانی خواهد رسید که می‌توان امیدوار بود مجلس در راستای نیازهای جامعه و دستورالعمل‌های رهبری حرکت کند و واقعاً به عنوان نهادی با ارزش در خدمت ملت درخشان شود.

نماینده مردم در مجلس دوازدهم، در مورد اولویت‌های اقتصادی که باید در این دوره مجلس پیگیری شوند، اظهار کرد: اگرچه در زمینه‌های مختلف اقتصادی مسائل متعددی وجود دارد، اما اگر به ریشه‌ها نپردازیم، به سمت ناپایداری حرکت می‌کنیم و از پویایی واقعی فاصله می‌گیریم.

یکی از ریشه‌های مشکلات اقتصادی کنونی، چالش‌های بین‌المللی است که به اقتصاد کشور آسیب می‌زند؛ بنابراین، لازم است که به محدود کردن تأثیر این موانع بین‌المللی که به طور ناعادلانه بر کشور تحمیل شده‌اند، بپردازیم و برای دستیابی به این هدف، نیازمند همکاری میان مجلس و دولت هستیم.

موسوی تأکید کرد که بهبود محیط کسب و کار یکی از اصول ضروری است و افزود: این امر نباید به شعار خلاصه شود. او اشاره کرد که رتبه ما در فضای کسب و کار 129 است، که نشان می‌دهد یک سرمایه‌گذار از 129 کشور دیگر، که وضعیت کسب و کار آن‌ها بهتر است، را پیش روی خود داریم. موسوی بیان کرد که بخشی از این مسئله به فرآیندها، نگاه‌ها و مدل‌های ذهنی مرتبط است که باید انجام شود.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر افزود: مولدسازی نیز یکی از مسائلی است که باید به آن توجه شود و این منابع باید برای موضوعات سرمایه‌ای و زیرساختی به کار رود.

وی اظهار داشت: متأسفانه بسیاری از دولت‌ها تنها شعار می‌دهند و در عمل اقدامات لازم انجام نمی‌دهند، یا افراد مناسبی را برای این اقدامات استخدام نمی‌کنند. “ما می‌توانیم از همه افراد استفاده کنیم، اما باید مطمئن شویم که افرادی که به کار گرفته می‌شوند با اهداف ما همخوانی دارند و اراده لازم را دارند.”

این نماینده مردم در مجلس دوازدهم افزود: “ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با ابزارهایی که در اختیار داریم، اقدامات لازم برای اجرایی شدن این مسائل را فراهم کنیم.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *