پایگاه خبری هامپوئیل
0

ده میلیارد ریال کمک خیر نیکوکار به هنرستان شهید شکاری

ده میلیارد ریال کمک خیر نیکوکار به هنرستان شهید شکاری
بازدید 27

مدیر هنرستان فنی شهید شکاری مراغه اعلام کرد که یکی از مردم خیر این شهرستان، به یاد فوت همسرش، مبلغ تقریبی ۱۰ میلیارد ریال را برای تجهیز این مدرسه اهدا کرده است.

هادی فاتحی اقدم، در مصاحبه‌ای با خبرنگار ایرنا، افزود که این خیر خیران پروین کاظمی آتش‌بیگ است که با کمک او، برای اولین بار، کارگاه مستقل رایانه در این هنرستان افتتاح شده است.

با تاکید بر اینکه این اقدام موجب ایجاد شرایط بهتری برای آموزش هنرجویان می‌شود، اعلام شد که کارگاه رایانه با ۲۰ دستگاه رایانه نسل ۱۳، ۵۵ تلویزیون ۵۵ اینچ و ۶ دوربین مداربسته مجهز شده است.

“فاتحی اقدم” اعلام کرد که در حال حاضر حدود ۷۰۰ هنرجو در هشت رشته از جمله “مکانیک خودرو”، “تعمیر موتور”، “ماشین ابزار”، “ساختمان”، “الکتروتکنیک”، “صنایع چوب”، “کابینت‌سازی” و “برق ساختمان” در حال تحصیل در هنرستان شهید شکاری هستند.

وی با تأکید بر اینکه این هنرستان که از سال ۱۳۴۷ شمسی فعالیت خود را آغاز کرده است، نیاز به توجه و تجهیزات بیشتری دارد، اظهار کرد: هنرستان دارای هفت فضای سرپوشیده با مساحت هزار و ۶۰۰ متر است و با همکاری خیرین می‌توان شرایط مناسبی را برای آموزش و پرورش هنرجویان فراهم کرد.

به گزارش ایرنا، هنرستان شهید شکاری مراغه در حال حاضر دارای ۲۰ هکتار مساحت و دارای ۹۳ معلم و کارکن دفتری در بخش مدیریت آموزش و پرورش مراغه است. این هنرستان قابلیت توسعه دارد و می‌تواند به عنوان مورد توجه خیران مدرسه‌ساز شناخته شود.

باید ذکر کرد که امام جمعه مراغه از مردم خواسته است تا در مناسبت‌های مختلف، به ویژه در حج، به جای هزینه‌های ولیمه، به کارهای خیریه دیگری کمک کنند.

آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی که در افتتاح کارگاه رایانه حضور داشت، در جشن گلریزان امسال هم تأکید کرد که بهتر است مردم بخشی از هزینه‌های ولیمه را به امور خیریه دیگر اختصاص دهند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *