پایگاه خبری هامپوئیل
0

تهرانی ها آماده بارش ها شوند/ کاهش دمای هوا تا اواسط هفته بعد

تهرانی ها آماده بارش ها شوند/ کاهش دمای هوا تا اواسط هفته بعد
بازدید 16

اداره کل هواشناسی استان تهران از ادامه بارش ها تا اواسط هفته بعد خبر داد.

وضعیت هوای تهران در طی پنج روز

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، با توجه به بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و تحلیل الگوهای هواشناسی، وضعیت هوای تهران در طی پنج روز آینده به شرح زیر خواهد بود: آسمان نیمه‌ابری با فعالیت سامانه بارشی، به‌ویژه در بخش‌های شمالی و غربی استان، به‌تناوب در بعضی ساعات با افزایش ابر، بارش باران و وزش باد نیمه‌شمالی بارش باران با احتمال بارش برف در ارتفاعات، و گاهی وزش باد شدید و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

تهرانی ها آماده بارش ها شوند/ کاهش دمای هوا تا اواسط هفته بعد

وزش باد شدید و کاهش دما

در این دوره زمانی، وزش باد شدید، به‌ویژه در نیمه‌جنوبی استان، در بعضی ساعات پیش‌بینی می‌شود. طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با ۷- درجه سانتیگراد به عنوان سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

همچنین در تهران، بارندگی‌هایی ثبت شده که بیشترین مقدار بارندگی مربوط به ایستگاه آبعلی با ۱۷.۱ میلیمتر است. سایر ایستگاه‌ها نیز میزان بارندگی‌های مختلفی را گزارش داده‌اند.

صدور هشدار سطح زرد و ادامه بارش ها تا اواسط هفته آینده

به گفته اداره کل هواشناسی استان تهران، با صدور هشدار سطح زرد، از ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان، بارش باران در نیمه‌شمالی استان و احتمال برف در مناطق سردسیر و مرتفع، بارش برف، وزش باد شدید موقت، در نواحی کوهستانی مانند کولاک برف و مه، از صبح پنج‌شنبه تا یک‌شنبه (۵ تا ۸ بهمن) در تهران، به‌ویژه در نیمه‌شمالی و مناطق ارتفاعاتی را اعلام کرده‌است.

با توجه به این شرایط جوی، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، مسدود شدن راه‌های ارتباطی روستایی در مناطق کوهستانی، و احتمال آبگرفتگی معابر و سایر مشکلات پیش‌بینی می‌شود. بنابراین، اداره کل هواشناسی استان تهران به مردم توصیه می‌کند که از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و در صورت نیاز، آمادگی لازم برای مواجهه با این شرایط جوی را داشته باشند. همچنین، مقامات محلی نیز باید اقدامات لازم را انجام دهند تا از آسیب‌ها و مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *