پایگاه خبری هامپوئیل
0

شاهراه تبریز – ایلخچی، پرترددترین محور آذربایجان شرقی

شاهراه تبریز - ایلخچی، پرترددترین محور آذربایجان شرقی
بازدید 11

به گفته مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی، از آغاز سال جاری تاکنون، تعداد ۳۵۵ میلیون و ۵۶۵ هزار تردد خودرویی در جاده‌های ارتباطی این استان ثبت شده است. او افزود که بیشترین تردد در این بازه زمانی مربوط به مسیر تبریز-ایلخچی بوده که به ۱۹ میلیون و ۸۱۵ هزار تردد می‌رسد.

به گزارش ایرنا، “حسین بلوکی” در گفت‌وگویی با خبرنگاران افزود که این آمارها از ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین در جاده‌های ارتباطی استان جمع‌آوری شده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، سه درصد افزایش داشته است. وی توضیح داد که از کل تردد ثبت شده، ۱۳ درصد آن مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۷ درصد آن مربوط به وسایل نقلیه سبک است.

بلوکی اظهار کرد: تعداد وسایل نقلیه وارد شده به استان در این مدت ۱۹ میلیون و ۳۶۱ هزار دستگاه بوده و تعداد وسایل نقلیه خارج شده نیز ۱۹ میلیون و ۹۲۱ هزار دستگاه است که به ترتیب چهار درصد و شش درصد افزایش دارد.

وی افزود: علاوه بر مسیر تبریز-ایلخچی که پرترددترین مسیر استان است، مسیرهای دیگری مانند کنارگذر جنوبی شهید کسایی (باسمنج-تبریز و تبریز-باسمنج)، ایلخچی-تبریز، تبریز-صوفیان، آذرشهر-ایلخچی، ملکان-بناب و بناب-مراغه نیز از جمله مسیرهای پرتردد در این استان هستند.

آذربایجان‌شرقی شامل ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *