پایگاه خبری هامپوئیل
0

شتاب در تکمیل آزادراه صوفیان-تبریز-مراغه-هشترود

شتاب در تکمیل آزادراه صوفیان-تبریز-مراغه-هشترود
بازدید 8

خبرگزاری تین نیوز اعلام کرد که آزادراه صوفیان – تبریز و مراغه – هشترود در حال تکمیل است و پیش بینی می‌شود که در سال آینده بهره‌برداری شود.

به گزارش این خبرگزاری، معاون وزیر راه و شهرسازی و همچنین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کردند که توسعه و تکمیل ۱۰ هزار کیلومتر مسیر آزادراهی، بزرگراهی و شبکه ریلی جزو اولویت‌های دولت سیزدهم است.

آقای خیرالله خادمی در تاریخ ۲۱ بهمن امسال، هنگام بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه محور قزوین تنکابن، اعلام کردند که در حال حاضر در حوزه احداث بزرگراه، ۶ هزار کیلومتر مسیر در حال اجرا است و یکی از مهمترین آن‌ها محور قزوین – الموت – تنکابن است.

آقای خادمی افزود: از میان ۴۷۰ کیلومتر هدف‌گذاری برای ساخت و توسعه آزادراه در کشور، در سال جاری آزادراه شیراز – اصفهان با طول ۲۱۲ کیلومتر و منطقه ۲ آزادراه تهران شمال با طول ۱۵.۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و آزادراه منجیل – رودبار نیز با طول هشت کیلومتر آماده بهره‌برداری است.

همچنین، معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد که میانگین ساخت و بهره‌برداری مسیرهای آزادراهی در دولت سیزدهم سه برابر شده است.

در پایان، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یادآور شد که استان سیستان و بلوچستان بیشترین و بزرگ‌ترین طرح‌های بزرگراه و آزادراهی را به خود اختصاص داده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *