پایگاه خبری هامپوئیل
0

افزایش ۱.۴ میلیونی جمعیت ماهیان سردابی مراغه

افزایش ۱.۴ میلیونی جمعیت ماهیان سردابی مراغه
بازدید 18

در استخر‌های مراغه، یک میلیون و ۴۰۰ هزار بچه ماهی قزل آلا رها شده‌اند. این اقدام جزء برنامه‌های تولید ماهیان سردابی در آذربایجان شرقی است.

به گزارش خبرنگاران صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، معاون فنی مدیر جهاد کشاورزی مراغه اعلام کرد که این تعداد از بچه ماهی قزل آلا در ۵۷ استخر و مزرعه پرورشی در این شهرستان رها شده است.

وی اظهار داشت: فرآیند رهاسازی بچه ماهی تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت و با ایجاد استخرهای دومنظوره در فصل کشاورزی، تعداد این ماهیان به ۲ میلیون قطعه افزایش خواهد یافت. پیش‌بینی می‌شود که در امسال، یک هزار و ۴۰۰ تن ماهی قزل آلا در مراغه تولید شود.

از سوی دیگر، معاون فنی مدیر جهاد کشاورزی مراغه اعلام کرد که در حال حاضر، بیش از ۶۰ درصد از مزارع پرورش ماهی در این شهرستان بچه ماهیان رها شده است.

وی افزود: تولیدکنندگان ماهی قزل آلا در مراغه در رده اول استانی در تولید این نوع ماهی قرار دارند و نصفی از محصول تولیدی به سایر شهرها و استان‌های همسایه صادر می‌شود.

همچنین، وی اظهار کرد: در سال گذشته، بخشی از ماهی قزل آلا تولیدی مراغه از طریق صادرکنندگان استان‌های مجاور به کشور عراق نیز صادر شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *