پایگاه خبری هامپوئیل
0

هفت روز با “روز مراغه”: فرصتی برای کشف زیبایی‌ها

هفت روز با "روز مراغه": فرصتی برای کشف زیبایی‌ها
بازدید 17

برنامه‌های روز مراغه، همزمان با ۱۶ اردیبهشت با محوریت «شعار جهان‌شهر مراغه در جهت دستیابی به گواهی بین‌المللی شهر سالم» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مراغه اظهار کرد که در هفتمین سالگرد «روز مراغه»، امسال برنامه‌های متعددی با محوریت ثبت جهانی شهر سالم مراغه برای یک هفته در این شهر برگزار خواهد شد.

وی افزود: بیش از ۶۰ برنامه فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی و بزرگداشت برای روز و هفته مراغه برنامه‌ریزی شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا و دبیر روز مراغه ادامه داد: برنامه‌های روز مراغه، از ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت با شعار «شعار جهان‌شهر مراغه در جهت دستیابی به گواهی بین‌المللی شهر سالم» با حضور مسئولان استان و میراث فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

علاوه بر این، هدف از برگزاری روز مراغه، معرفی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، سوغات و جاذبه‌های طبیعی مراغه، به همراه معرفی شخصیت‌های ادبی، هنری و فرهنگی این شهر است.

برنامه‌های هفته مراغه شامل مسابقات و فعالیت‌های ورزشی با مشارکت شهروندان و شناسایی نقاط کمتر دیده شده این شهر از نظر جغرافیایی، طبیعی و فرهنگی نیز می‌باشد.

روز ۱۶ اردیبهشت، که سالروز برپایی رصدخانه تاریخی مراغه (بسته شدن زیج ایلخانی) در ۸۰۰ سال پیش است، به عنوان روز مراغه نام‌گذاری شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *