پایگاه خبری هامپوئیل
0

بارندگی، فرصتی برای مبارزه با علف‌های هرز در مزارع آذربایجان شرقی

بارندگی، فرصتی برای مبارزه با علف‌های هرز در مزارع آذربایجان شرقی
بازدید 15

معاون زراعت جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، به اشاره به بارش‌های اخیر و پیش‌رو، از کشاورزان خواسته است که به موقع اقدامات لازم برای کودپاشی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای آذربایجان شرقی، احمدی، مسئول مرکز آذربایجان شرقی، اظهار داشته است که با آغاز بارندگی‌های بهاری، ارائه تغذیه مناسب و مبارزه با علف‌های هرز باعث افزایش تولید گندم و جو خواهد شد.

وی در حین بازدید از شهرستان مراغه افزوده است که برای دستیابی به محصول با کیفیت و بیشتر، کشاورزان باید به تغذیه مناسب گیاهان و مبارزه به موقع با علف‌های هرز توجه ویژه داشته باشند.

همچنین، برای مقابله با علف‌های هرز، احترام به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های موسسات تحقیقات کشاورزی دیم و جهادکشاورزی ضروری است.

وی با اشاره به بارش‌های اخیر و آینده، از کشاورزان خواسته است که به موقع اقداماتی مانند کودپاشی و استفاده از محلول‌های مورد نیاز را انجام دهند.

احمدی تأکید کرده است که تغذیه گیاهان باید به موقع، به اندازه صحیح و مطابق با توصیه‌های متخصصان باشد تا کیفیت محصولات نهایی بهبود یابد.

وی اضافه کرده است که با شروع بارش‌ها، مبارزه با علف‌های هرز در مناطق گرمسیری استان آغاز شده است و کشاورزان باید از علف‌کش‌های استاندارد و به میزان توصیه شده توسط کارشناسان استفاده کنند.

معاون زراعت جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اعلام کرده است که طرح جهش تولید در دیمزارها امسال در حال اجرا در سطح ۶۰۰ هزار هکتار از دیمزارهای این استان است و در این طرح، ۴۰۸ هزار هکتار گندم دیم، ۱۰۰ هزار هکتار جو دیم و ۱۰۶ هزار هکتار نیز دانه‌های و حبوبات کشت شده‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *