پایگاه خبری هامپوئیل
0

ترافیک جدید در راه است: ورود ۹۷۰۹ خودرو به کشور

ترافیک جدید در راه است: ورود ۹۷۰۹ خودرو به کشور
بازدید 13

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که ۹ هزار و ۷۰۹ دستگاه خودرو سواری با ارزش تقریبی ۲۳۵ میلیون دلار، ترخیص نهایی شده‌اند.

در گفتگو با خبرنگار هامپوئیل، محمد رضوانی‌فر، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، به آخرین آمار ترخیص خودروهای وارداتی تا تاریخ ۲۱ اسفند ماه اشاره کرد. او اعلام کرد که تعداد حدود ۱۱ هزار و ۸۷۴ دستگاه خودرو سواری نو به گمرک اظهار شده است و از این تعداد، ۹ هزار و ۷۰۹ دستگاه ترخیص قطعی شده‌اند.

رضوانی‌فر افزود که ارزش این خودروها حدوداً ۲۳۵ میلیون دلار، یا دقیق‌تراً ۲۳۴ میلیون و ۵۶۰ هزار دلار است که از گمرک ترخیص شده‌اند. او ادامه داد و اعلام کرد که در بخش خودروهای کشنده نیز ۷۳۹۴ دستگاه به گمرک اظهار شده و از این تعداد، ۶۴۴۲ دستگاه به ارزش تقریبی ۸۴۷ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.

رئیس کل گمرک ایران تأکید کرد که در مورد واردات آمبولانس‌ها نیز، ۱۵۰ دستگاه اظهار شده که همه آنها از گمرکات ترخیص شده‌اند. همچنین، رضوانی‌فر اظهار کرد که آمار اظهار و ترخیص به هم نزدیک است و هر موردی که به گمرک اظهار شود، فرآیند ترخیص آن به سرعت انجام می‌شود.

وی همچنین به احتمال وجود خودروهایی که خریداری شده اما هنوز به گمرک اظهار نشده‌اند، اشاره کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *