پایگاه خبری هامپوئیل
0

بازیهای آموزش ریاضی در مراغه تجاری سازی می شوند

بازیهای آموزش ریاضی در مراغه تجاری سازی می شوند
بازدید 9

یک شرکت در مرکز توسعه واحدهای فناوری، ۳۰ بازی آموزشی در حوزه ریاضی را برای کودکان تجاری‌سازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ یک معلم خلاق از شهر مراغه در استان آذربایجان شرقی با ایجاد شرکت فناور ۳۰ طرح آموزش ریاضی از طریق بازی را توانسته است برای کودکان در رده سنی ۳ تا ۱۲ سال تولید و به بازار عرضه کند.

این بازی‌ها که توسط خانم نصراله زاده طراحی شده‌اند، از مبانی کتاب‌های ریاضی دوره ابتدایی الهام گرفته‌اند و این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهند تا ریاضی را به شیوه‌ای جذاب و آسان یاد بگیرند.

نصراله زاده اظهار داشته است که برخی از این بازی ها پس از ۱۰ سال تلاش و توسعه، به مرحله تولید رسیده‌اند. او به عنوان معلم نمونه در سطوح شهرستانی، استانی و کشوری معرفی شده و تجربیات خود را در زمینه تدریس ریاضی در قالب این طرح‌ها گنجانده است.

این طراح بازی‌ها افزود: قبل از تولید بازی‌ها، ما بیش از ۴۰۰ بازی را در دو جلد کتاب دست ورزی‌های ریاضی منتشر کردیم که در اختیار دانش‌آموزان و معلمان آموزشی قرار دارد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه نیز افزود: برای حمایت از راه‌اندازی و تجاری‌سازی این طرح‌ها، تسهیلات مالی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان در اختیار شرکت فناور قرار گرفته است.

او ادامه داد: این شرکت به تازگی توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به عنوان مرکز خلاق در شهرستان مراغه شناخته شده است.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ۴۲ واحد فناور در این مرکز فعالیت دارند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *