پایگاه خبری هامپوئیل
0

رونمایی از نمایشنامه هنرمند مراغه‌ای در نمایشگاه کتاب تهران

رونمایی از نمایشنامه هنرمند مراغه‌ای در نمایشگاه کتاب تهران
بازدید 29

در نمایشگاه کتاب تهران، آثار هنرمند برجسته مراغه‌ای در عرصه تئاتر و سینما، به ویژه نمایشنامه “مجسمه” از نمایشنامه‌های برگزیده‌اش، مورد توجه قرار گرفت.

هادی افتخارزاده، نویسنده کتاب “مجسمه”، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در تبریز، توضیحاتی درباره این اثر ارائه داد. او اعلام کرد که محتوای این کتاب شامل سه نمایشنامه برای کودکان و نوجوانان است که از منابع درسی و آموزشی الهام گرفته و دارای اهمیت آموزشی و تربیتی می‌باشد.

افتخارزاده بیان کرد که این کتاب شامل سه نمایشنامه با عناوین “خاله دایر”، “مجسمه” و “آبگیر” می‌باشد. “خاله دایر” به تدریس دروس ریاضی به شیوه‌ی نوین و جذاب برای کودکان و نوجوانان می‌پردازد، “مجسمه” به بحث و مباحث شورای دانش آموزی و همکاری جمعی افراد در مسائل جامعه می‌پردازد و “آبگیر” نیز از اثری ادبی به نام “آهو و پرندگان” اقتباس شده و به مسایل زیست محیطی می‌پردازد.

وی اشاره کرد که در طول سال‌های فعالیت هنری خود، بیش از ۹۰ نمایشنامه برای کودکان و نوجوانان نوشته است و قصد دارد تدریجاً آن‌ها را منتشر کند. همچنین افزود که برای نگارش این آثار، تمامی مشکلات و محدودیت‌هایی که ممکن است در اجرای نمایشنامه‌ها برای این گروه سنی به وجود آید را در نظر گرفته و سعی کرده است تا با توجه به این شرایط، آثاری با کیفیت و مفید ارائه دهد.

هادی افتخارزاده (متولد ۱۳۴۵ در مراغه)، یک هنرمند چند وجهی در زمینه‌های سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. او فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. افتخارزاده از سال ۲۰۱۷، با بازی در فیلم کوتاه “گورمردها” در جشنواره فیلم ملل اتریش شهرت جهانی به دست آورد و عنوان بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

او در مورد اهمیت نمایشنامه‌ها در آذربایجان شرقی صحبت کرده و بیان کرده است که این نمایشنامه‌ها می‌توانند به صورت صحنه‌ای یا عروسکی اجرا شده و مناسب برای هر دو جنس دانش‌آموزان باشند. اثری از او به نام “کتاب مجسمه” نیز توسط انتشارات “گیوا” منتشر شده و در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران به فروش رسیده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *