پایگاه خبری هامپوئیل
0

دانشگاه مراغه در زمینه تکمیل پروژه‌ها با چالش مواجه است

دانشگاه مراغه در زمینه تکمیل پروژه‌ها با چالش مواجه است
بازدید 11

به گزارش گروه استان‌ها از خبرگزاری دانشجو، تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه در خصوص معطل‌شدن و به تعویق افتادن آیین افتتاح، مراسم کلنگ‌زنی، و شروع چندین پروژه دیگر در دانشگاه مراغه، یک بیانیه رسمی منتشر کرده است.

به گزارش دانشجویان خبرگزاری استان‌ها، اعضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه در خصوص به تأخیر افتتاحیه، مراسم کلنگ‌زنی، و شروع چندین پروژه دیگر در این دانشگاه، اظهارنظر کرده‌اند.

بسم الله الرحمن الرحیم

“آنچه از اهمیت برخوردار است، آینده کشور ماست؛ آنچه از اهمیت برخوردار است، آینده نسل ماست؛ آنچه از اهمیت برخوردار است، نظام باعزت اسلامی در کشور است. این موارد بسیار اهمیت دارند و باید به معنای واقعی کلمه در نظر گرفته شوند.”
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

همگان آگاه هستید که حضور مقام عالی وزارت عتف در دانشگاه مراغه و جلب توجه به مواردی نظیر افتتاح خوابگاه دخترانه سردار شهید سلیمانی، کلنگ‌زنی خوابگاه پسرانه دانشگاه مراغه، آغاز عملیات اجرائی خوابگاه متأهلی، کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی دیگر، افتتاح مراکز تحقیقاتی و پردیس جامع علم، فناوری و نوآوری در دانشگاه مراغه، در تاریخ ۱۸ دی‌ماه لغو یا تعویق یافته است.

تلاش مسئولان در حل مشکلات و موانع پیشرفت شهرستان و دانشگاه، تسریع در فرایند رفع مشکلات رفاهی و آموزشی جوانان دانشجو، به وضوح نمایانگر تعهدات وظیفه‌شناسانه کارگزاران این نظام مقدس به اجرای اهداف انقلاب و بیانیه گام دوم است.

اما متأسفانه، واقعیت مغایر با انتظارات مردم، دانشجویان و آرزوهای پیشرفت شهرستان مراغه است. لغو یا تعویق آیین افتتاح، کلنگ‌زنی و شروع چندین پروژه مهم از جمله خوابگاه پسرانه و خوابگاه متأهلی، که در توسعه وضعیت رفاهی و آموزشی دانشگاه مؤثر بوده و امید و اشتیاق را در جامعه و دانشجویان این منطقه تقویت می‌کرد، باعث نگرانی و ناامیدی بیشتر مردم و خانواده‌های دانشجویان شده است.

در حال حاضر، جامعه اسلامی دانشجویان به‌عنوان بزرگترین تشکل سیاسی دانشگاه و نماینده فعّال صدا و سیمای دانشجویان در زمینه‌های مطالبه‌گری و ارتقاء سوالات از مسئولان، با اصرار و تصمیم، از مقامات عالی وزارت عتف، مسئولان شهرستان و دانشگاه، فرماندار مراغه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، و ریاست دانشگاه مراغه، خواستار روشنگری و حل مسائل مرتبط با آغاز افتتاح و اجرائی شدن پروژه‌ها می‌شود.

آرزو داریم با رعایت دستورات مقدس رهبری در جلوگیری از هرگونه دوقطبی‌شدن و تفکیک‌آمیزی، و با پیروی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم، مسئولین این شهرستان با همت و همدلی، تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود را به کار بگیرند. این کوششها به منظور رفع مشکلات شهرستان و دانشگاه است، تا بتوانیم به عنوان یک جامعه متحد و پیشرو، به تحقق اهداف بلند ترقی و توسعه دانشگاه، شهرستان و کشور عزیزمان شاهد باشیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *