پایگاه خبری هامپوئیل
0

دانشگاه مراغه میزبان جشنواره حرکت

دانشگاه مراغه میزبان جشنواره حرکت
بازدید 28

جشنواره حرکت و نمایشگاه جنبی داخل دانشگاهی در مراغه آغاز شد، دانشگاهی که در دو دوره گذشته به عنوان برترین دانشگاه کشور در ارتباط با عملکرد انجمن‌های علمی شناخته شده است.

مدیر فرهنگی دانشگاه مراغه در روز یکشنبه در کنار افتتاح این جشنواره، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که این رویداد طی دو دوره گذشته به صورت بین‌المللی برگزار شده است و در سال جاری نیز به مدت سه روز در دانشگاه برگزار می‌شود.

وی افزود که در این جشنواره، ۲۰ انجمن علمی دانشجویی در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی و رشته‌های میان‌رشته‌ای شرکت دارند.

جواد مهدوی توضیح داد که دستاوردهای این جشنواره در زمینه‌های مختلفی از جمله آموزش، پژوهش، فعالیت‌های علمی خلاقانه، تولید محتوای دیجیتال، کارآفرینی و مدیریت سبز مورد بررسی قرار گرفته و آثار برگزیده در مرحله دانشگاهی به جشنواره ملی ارجاع داده می‌شوند.

در جشنواره تیتر ۱۳، نشریات دانشجویی دانشگاه مراغه توانستند پنج مقام برتر را به دست آورند، به گفته مدیر فرهنگی دانشگاه. در این رقابت، زهرا سیدی، مدیرمسئول نشریه “۲ واحد خنده”، عنوان نشریات برگزیده در زمینه طنز و کاریکاتور را به دست آورد. همچنین، امیررضا قره‌شهرک، مدیرمسئول نشریه میثاق، رتبه اول آثار برگزیده در بخش مقالات صنفی را کسب کرد.

مهدوی اظهار کرد که پریا فرخی از هیئت تحریریه نشریه روانجو، رتبه اول در بخش مقالات علمی علوم انسانی را به دست آورده است، و محمد حقانی‌نیا، مدیرمسئول سابق نشریه محک، رتبه سوم بخش ویژه مقالات را به دست آورده است.

علاوه بر این، پریسا فتوحی به عنوان کارشناس نشریات برگزیده کشور معرفی شده است.

این موفقیت‌ها نشان دهنده ارزش و توانایی دانشگاه مراغه در جشنواره‌های مختلف است. این دانشگاه که از سال ۱۳۷۰ با عنوان آموزشکده کشاورزی آغاز به کار کرده، اکنون با ظرفیت انسانی قابل توجه در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و شیمی برخوردار است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *