پایگاه خبری هامپوئیل
0

مراغه در آستانه یک انتخابات پرشور

مراغه در آستانه یک انتخابات پرشور
بازدید 14

همزمان با شروع مهلت قانونی برای تبلیغات انتخاباتی مجلس دوازدهم در سراسر کشور، شهر مراغه به یک میدان رقابتی و گرم تبدیل شده است. داوطلبانی که به دنبال ورود به خانه ملت هستند، علاوه بر فعالیت‌های رسانه‌ای، در نصب پوسترها از یکدیگر پیشی می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، امروز پنج‌شنبه، مردم این شهرستان علاوه بر جشن و آرایشگاه اعیاد شعبانیه، در فضاهای عمومی شهر با تصاویر بسیاری از داوطلبان مجلس دوازدهم در این حوزه انتخابیه روبه‌رو شدند.

فضای پرجنب و جوش انتخاباتی در این شهرستان، علی‌رغم ظاهر برجسته‌ی خود در رسانه‌های الکترونیکی و به ویژه فضای مجازی، به تبلیغات محیطی و فعالیت‌های ستادها هم افزوده شده است.

یکی از شهروندان مراغه‌ای با اشاره به حضور گسترده‌ی سلیقه‌های مختلف در فهرست داوطلبان مجلس دوازدهم، معتقد است که این موضوع باعث شده تا فضای انتخاباتی شهرستان در زمان کوتاهی به شدت پویا شود، به‌طوری‌که اکنون در این منطقه، تعداد زیادی از داوطلبان به دنبال ورود به مجلس هستند.

«سیامک محمدی» اظهار داشته که حضور فعال مردم از هر طبقه‌ای در گفتمان انتخاباتی، نشان از مشارکت بالا در روز انتخابات، یعنی ۱۱ اسفند، می‌دهد.

همچنین، «بهرام وزیری»، یکی دیگر از شهروندان مراغه، به تنوع و تعدد داوطلبان مجلس دوازدهم در این حوزه انتخابیه و جوانی آنان اشاره کرده و گفته است که این ویژگی‌ها باعث ایجاد یک انگیزه و شور و هیجان قابل توجه در ابتدای دوره تبلیغات قانونی شده است.مراغه در آستانه یک انتخابات پرشور

وی افزوده که همه داوطلبان در این حوزه به پیروزی در انتخابات امیدوار هستند و این امر باعث شده تا همه با جدیت و حماسه به رقابت‌های انتخاباتی بپردازند و فضای انتخابات در شهرستان بسیار پرجنب و جوش باشد.

علاوه بر این، انتقال برخی از داوطلبان مجلس دوازدهم از حوزه‌های دیگر به حوزه مراغه و عجب‌شیر، نیز باعث شده است که حرارت انتخابات به شدت افزایش یابد.

شهروندی از مراغه، با اشاره به حضور گفت‌وگوهای انتخاباتی در بین زنان شهرستان، بیان کرد که حضور داوطلبان زن در این میدان، زنان و دخترانی که شرایط رای دادن را دارند، را به مشارکت در انتخابات ترغیب می‌کند.

سمیه ملکی افزود: زنان الزاما حامی همه داوطلبان زن نیستند و علاوه بر حضور فعال در صندوق‌های رای، تلاش می‌کنند تا برای انتخاب بهتر، به تصمیم‌گیری کمک کنند.

رییس ستاد انتخابات مراغه و عجب‌شیر اظهار داشت که ۴۵ نفر به عنوان داوطلبان مجلس دوازدهم در این حوزه به رقابت انتخاباتی پرداخته‌اند و تنوع نمایندگان از تمام طیف‌های سیاسی موجود است. برگزاری یک انتخابات پرشور در ۱۱ اسفندماه پیش‌بینی می‌شود.

“داود اسدیان” افزود: رعایت قوانین از سوی داوطلبان و حامیان آنان امروز همچنان تأکید شد و علاوه بر مشارکت بیشتر، امنیت و سلامت انتخابات با جدیت پایش می‌شود و در صورت تخلف‌های احتمالی، اقدامات لازم انجام می‌شود. برخی موارد در نخستین روز از مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی مورد نظارت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا از ستاد اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، ۲۰۳ هزار نفر در مراغه و ۵۵ هزار نفر در عجب‌شیر واجد شرایط رأی دادن هستند.

برای مراغه، ۱۸۵ شعبه انتخاباتی تعیین شده که ۴۰ صندوق در بخش سراجو و ۱۴۵ صندوق در بخش مرکزی و شهر مراغه قرار می‌گیرد؛ همچنین برای عجب‌شیر ۸۶ شعبه انتخاباتی تدارک دیده شده است تا نماینده‌ای به خانه ملت برسد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *