پایگاه خبری هامپوئیل
0

مراغه میزبان حکمت مطهر

مراغه میزبان حکمت مطهر
بازدید 26

در رویداد ویژه‌برنامه “حکمت مطهر” که به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری و هفته عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج در مراغه برگزار شد، فعالان این حوزه با اهدای لوح قدردانی تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که در تالار شهید بهشتی برگزار شد، نماینده ولی‌فقیه در سپاه عاشورا بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، شهید مطهری وارد عرصه تدریس در دانشگاه شده و با ارتباط نزدیک با اساتید و دانشجویان، در مقابل مخالفانی که در دانشگاه موجود بودند، مقاومت کرد.

حجت‌الاسلام “عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی” درباره والای علمی شهید مطهری اظهاراتی داشتند. او اشاره کرد که شهید مطهری فیلسوف و مفسر قرآن بوده و دارای بیانی جذاب و جادوآمیز است. امام خمینی (ره) همواره تأکید داشته که تمام آثار این شهید را مطالعه کنیم.

او شهید مطهری را انقلابی واقعی نامید و بیان کرد که او به عنوان یک “رزمنده عرصه فکر” در مکتب امام خمینی (ره) پرورش یافته بود، به‌طوری که هیچ‌گاه نشانه‌های محافظه‌کاری در رفتار و اعمال او را نمی‌توان دید.

او به استواری شهید مطهری در مقابل گروه انحرافی فرقان اشاره کرد و گفت: آن‌هایی که سپهبد قرنی را به قتل رساندند، همانا به‌رغم اطلاعات پیشین، آیت‌الله مطهری را نیز به قتل رساندند.

وی افزود که آیت‌الله مطهری به خاطر اصول و ارزش‌های انقلاب شهادت داد، اما هرگز از روشنگری و پیشبرد ایده‌های خودداری نکرد. این نکته باید در سالگرد شهادت این شهید به عنوان الگو برداری مورد تأکید قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه عاشورا اظهار کرد: دوستانش به آیت‌الله مطهری پیش‌بینی کرده بودند که گروه «فرقان» او را هدف قرار خواهد داد، اما ایشان به این پاسخ داده بودند که “اگرچه می‌دانم که حملات خواهند شد، اما این افراد خطرناک هستند و به اسلام آسیب می‌زنند؛ من تصمیم دارم در این راه ایستادگی کنم، حتی اگر باید در این راه فدا شوم”.

حجت‌الاسلام «نجفقلی‌زاده سرایی» تأکید کرد که محافظه‌کاری با اندیشه‌های شهید مطهری همخوانی ندارد و افزود: با الهام از شهید مطهری، هرگونه رفتاری که به زیان اسلام و انقلاب باشد، همه باید در مقابل آن ایستادگی کنیم؛ همانطور که امام حسین (ع) و سایر امامان و علما در طول تاریخ برای دین فداکاری کردند.

وی دیدگاه شهید مطهری را به عنوان یک الگو برای تقلید معرفی کرد و بیان کرد: اگر امروز آیت‌الله مطهری حضور داشت، به تنهایی در مقابل جریانات مختلف ایستاده و در بخش‌های مختلف به روشنگری پرداخته بود.

به گفتهٔ او، تفکر و ایدئولوژی شهید مطهری توانست نیروهای قدرتمندی را برای حمایت از انقلاب اسلامی تربیت کند و به ایران اسلامی اقتدار و اعتبار بخشد. او تأکید داشت که با اعتماد به این دیدگاه، ما در هر زمینه‌ای که انتخاب کرده‌ایم، به پیروزی نسبت به دشمنان رسیده‌ایم.

وی افزود که آیت‌الله مطهری، یک فرد تربیت‌شده در آموزه‌های امام خمینی (ره) بود و اگر حضور امام خمینی (ره) نبود، مسئله فلسطین از ذهن عمومی جهان به یادگار نمی‌ماند. همچنین اظهار کرد که شکست هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی در عملیات “وعده صادق” نتیجه‌ای از همان اندیشه‌ها و ایدئولوژی امام خمینی و آیت‌الله مطهری بوده است.

وی عملیات “وعده صادق” را به عنوان یک پیروزی شمرد و افزود که امروز، تحقق هدف از آغازی که بر ناو آمریکایی گذاشته شده، دیگر افسانه‌ای نیست؛ و موشک‌های ایران این ملت، لرزشی را به استکبار جهانی می‌رسانند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه عاشورا به تأکید شهید مطهری بر “بروید کار کنید به نام هرکس که تمام شود” پرداخت و اظهار کرد: امروز باید از این شهید اخلاص در کار را یاد بگیریم.

حجت‌الاسلام “نجفقلی‌زاده سرایی” افزود: افرادی مانند “حسن تهرانی مقدم“، “حاج قاسم سلیمانی” و “حسن شفیع‌زاده” مبانی فکری مطهری را بیان کرده‌اند و به نظام مقدس جمهوری اسلامی اقتدار بخشیده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل حکم ناموس را برای آنان داشت، افزود: در عملیات “وعده صادق” ناموس آنان از بین رفت و دیپلماسی در کنار سازمان هوافضای سپاه پاسداران ایران غوغا کرد تا جایی که تیتر اخبار دنیا یک هفته به موشک‌های ایران اختصاص داشت.

وی اظهار داشت: شهید “تهرانی‌ مقدم” به گفته خودش با روضه به این موشک‌ها دست یافته بود و اکنون موشک‌های نقطه‌زن ایران به اهدافش در فاصله بیش از ۸۰۰ کیلومتری اصابت می‌کنند و دشمنان را به هراس می‌اندازد.

فرمانده سپاه مراغه اظهار داشت که شهید مطهری را از جمله ایدئولوگ‌های انقلاب اسلامی می‌شناسد و تأکید کرد: اندیشه‌های این شهید باید بیشتر از قبل در حوزه آموزش و پرورش  بیان شود و مدل فکری ایشان در مدارس بیان گردد.

سرهنگ پاسدار یحیی حیدری افزود: آیت‌الله مطهری نقش مهمی در مبارزه با انحرافات فکری پیش و پس از انقلاب داشته و آشنایی با بُعد‌های شخصیتی ایشان در مدارس، اساس‌های فکری جامعه را تقویت می‌کند.

وی اظهار داشت که هفته عقیدتی و سیاسی در سپاه و بسیج به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری نام‌گذاری شده است و افزود: اعتماد سپاه و بسیج بر کارهای جهادی و معنویت و باورها است و آیت‌الله مطهری در این زمینه یک الگوی فکری است.

سرهنگ حیدری اظهار داشت که امروز نیروهای نظامی کشورمان به دنبال اعمال عملیات “وعده صادق” به دنبال تقویت قدرت معنویتی‌مان هستند و این تقویت قدرتمان را افزایش می‌دهد.

برگزاری برنامه‌های ویژه هفته عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج تا روز جمعه، ۱۴ اردیبهشت در مراغه ادامه دارد و فرصتی برای شناخت عمیق‌تر اندیشه‌های شهید مطهری فراهم می‌آورد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *