پایگاه خبری هامپوئیل
0

مراغه با ۱۸۶ شعبه رأی‌گیری آماده برگزاری انتخابات است

مراغه با ۱۸۶ شعبه رأی‌گیری آماده برگزاری انتخابات است
بازدید 21

مراغه – معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مراغه اعلام کرد که انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح روز هشتم تیرماه آغاز خواهد شد.

او بیان کرد که این شهرستان با ۱۸۶ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات آماده است.

مرتضی مینویی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران گفت: همه ۱۸۶ شعبه اخذ رای، شامل ۱۳۳ شعبه ثابت و ۵۳ شعبه سیار، توسط شورای نظارت و هیئت اجرایی شهرستان مورد بازدید قرار گرفته‌اند.

وی اظهار داشت که ۱۰۱ شعبه در شهر مراغه، ۴۵ شعبه در بخش مرکزی و ۴۰ شعبه در بخش سراجو آماده شده‌اند. بیشترین تعداد شعبه‌ها، یعنی ۸۰ شعبه، در مدارس قرار دارند.

او همچنین افزود که بر اساس منویات مقام معظم رهبری، شاخص‌های سلامت، رقابت، امنیت و مشارکت چهار اولویت اصلی انتخابات هستند.

فرماندار مراغه گفت: مردم می‌توانند با شناسنامه یا کارت ملی در انتخابات شرکت کنند و مهلت تبلیغات انتخاباتی نیز تا ساعت ۸ صبح روز هفتم تیرماه به پایان می‌رسد.

“مینویی” اظهار کرد که نمایندگان فرمانداری، شورای نگهبان، فراجا و نامزدها در تمامی شعبه‌های انتخاباتی حضور خواهند داشت و با توجه به پوشش گسترده نظارت بر انتخابات، امکان هیچگونه تقلبی وجود ندارد.

به گفته او، برای کسب اکثریت مطلق در انتخابات، یعنی حداقل ۵۰ درصد از آراء به اضافه یک رأی لازم است، در غیر این صورت انتخابات به دور دوم می‌رود و در این دور دوم که در تاریخ ۱۵ تیر برگزار می‌شود، بین دو نامزد برگزیده تصمیم‌گیری خواهد شد.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان مراغه افزود: افراد متولد قبل از هشتم تیر ۱۳۸۵ خورشیدی، می‌توانند در انتخابات برگزار شده در روز هشتم تیرماه شرکت نمایند.

به گزارش پایگاه خبری هامپوئیل، هیئت اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، همان هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است. باید توجه داشت که در این هیئت ۱۳ نفر حضور دارند: پنج نفر از مقامات و هشت نفر از معتمدان محلی.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *